DualSense Edge w szczegółach! Sony zdradza wszystkie tajniki kontrolera do PS5 dla najbardziej wymagających

DualSense Edge

Premiera kontrolera DualSense Edge już za rogiem, bo dokładnie 26 stycznia 2023 roku. W związku z tym Sony postanowiło zaprezentować pełnie możliwości, które zaoferuje najnowszy pad przeznaczony dla graczy, którzy nie zwykli iść na kompromisy. Trzeba przyznać, że niektóre funkcje mogą imponować.

DualSense Edge będzie wysoce konfigurowalnym padem do PS5

DualSense Edge — prezentacja możliwości związanych m.in. z drążkami i triggerami

DualSesne Edge wyposażony został w szereg opcji konfiguracyjnych, które umożliwią dowolne dostosowywanie go pod własne preferencje. Jedną z takich funkcji jest wymiana drążków analogowych. Do dyspozycji graczy będą aż trzy warianty: standardowy, dłuższy i krótszy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pozostając jeszcze na moment przy drążkach, warto też wspomnieć o możliwości konfiguracji ich czułości. To powinno przypaść do gustu wszystkim fanom gier typu FPS.

DualSense Edge — instrukcja zapisu własnych prowili mapowania

Nie sposób nie wspomnieć o dodatkowych przyciskach, umieszczonych z tyłu pada, które również będzie można wymienić na specjalne łopatki.

Ponadto gracze korzystający z tego kontrolera będą mogli skorzystać z opcji regulowania zakresu ruchu triggerów, jednak nie będzie się to wiązało z utratą dobrodziejstw płynących z technologii adaptacyjnej. Oczywiście DualSense Edge wyposażony będzie w funkcję kontroli wibracji.

DualSense Edge — instrukcja zamiany drążków analogowych

Ciekawie prezentuje się kwestia ładowania tegoż kontrolera, będzie bowiem możliwość podpięcia go w momencie, gdy będzie się on znajdować w specjalnym etui. Wszystko dzięki specjalnie przygotowanemu na tę okazję otworowi na kabel USB-C.

Przeczytaj też: Monitor do laptopa — najlepsze modele

Naturalnie możliwości konfiguracji DualSense Edge nie będą opierać się wyłącznie na samych fizycznych aspektach. Kontroler będzie posiadał opcję dowolnego mapowania każdego klawisza według własnych potrzeb; taka możliwość pojawi się oczywiście po podpięciu go do konsoli PS5.

Wszystkie wymienione wyżej funkcje i możliwości tego sprzętu są naprawdę bardzo kuszące i zapewne wielu graczy chętnie wykorzystywałoby potencjał tegoż urządzenia. Pozostaje jednak pytanie, czy wszystkie te opcje argumentują cenę prawie 1200 zł za sztukę? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.