DualSense może doczekać się zupełnie nowej rewizji! Sony zaskakuje pomysłowym patentem

DualSense pady

Sony wchodząc w obecną generację konsol wypuściło zupełnie nową wersję kontrolera nazwanego DualSense. Po stosunkowo krótkim czasie do momentu debiutu Japończycy wypuścili na rynek ulepszą wersję pada dla graczy, którzy nie lubią kompromisów, a więc DualSense Edge. Nowe doniesienia wskazują, że producent PlayStation może szykować zupełnie nową rewizję swojego akcesorium i to niezwykle ciekawą.

Sony zgłosiło patent na zupełnie nowy wariant DualSense

DualSense patent
Rysunek z pochodzący z patentu Sony dt. nowej wersji DualSense

Jak przekazuje Insider Gaming, Sony zarejestrowało zupełnie nowy patent zgodnie z którym nowa wersja pada DualSense może zawierać miejsce do ładowania dla słuchawek Pulse Explore. Sytuacja jest tym bardziej ciekawa, że wniosek zdaje się specjalnie ograniczony dla słuchawek produkowanych przez japońskie przedsiębiorstwo.

Sugerując się dołączonymi rysunkami, gniazda na headset miałyby się znajdować z tyłu kontrolera i umożliwiać ładowanie ich przed każdą kolejną zabawą.

DualSense patent
Rysunek z pochodzący z patentu Sony dt. nowej wersji DualSense

Niektórzy mogą się jednak dziwić takiemu patentowi, gdyż kontrolery Sony same w sobie nie mogą pochwalić się zbyt pojemną baterią. Wydawać się może, że wraz z ewentualnym wprowadzeniem tego rozwiązania na rynek konieczne byłoby wyposażenie kontrolerów dedykowanych dla konsol PlayStation 5 w nieco pojemniejsze baterie.

Przeczytaj też: Gry podobne do Genshin Impact

Warto przy tym wszystkim pamiętać, iż zgłoszenie patentu nie równa się wprowadzeniu takiego rozwiązania na rynek. Być może Sony po prostu bada możliwości rozwoju swoich technologi, aby wdrożyć coś podobnego nieco dalszej perspektywie czasu. Zdaje się to niezwykle ciekawe i warto uważniej obserwować dalsze poczynania Japończyków w tej materii.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.