Dryfujące analogi w DualSense? Posiadacze PS5 zwrócili uwagę na problem

Sony DualSense

Możliwość aktualizowania nie tylko konsoli, ale i padów daje Sony spore pole do popisu w temacie dostosowywania kontrolerów DualSense do nowych tytułów. Niestety, w parze z tym idzie możliwość pojawienia się błędów. Ostatnio niektórzy gracze zwrócili uwagę na problem tzw. dryfujących analogów w swoich padach.

REKLAMA

Dryfujące analogi w DualSense efektem aktualizacji?

Sony DualSense
DualSense

Niedawno wydana aktualizacja oprogramowania 0307 do kontrolerów DualSense okazuje się sprawiać spore problemy w funkcjonowaniu urządzeń. Wielu graczy po zainstalowaniu softu poprzez komputery osobiste napotkało trudności w używaniu swoich padów. Wśród pojawiających się najczęściej błędów wymieniane są dryfujące analogi oraz samoistne reagowanie kontrolera niezgodne ze wskazaniami posiadacza.

Przeczytaj też: Minecraft – kody

Co ciekawe, problemy zgłaszają, póki co, jedynie ci gracze, którzy zainstalowali aktualizację poprzez komputery osobiste. Problem zdaje się nie występować w przypadku wykonania tej czynności poprzez konsolę PlayStation 5. Dryfujące analogii to naprawdę uciążliwa rzecz, dlatego warto sobie darować wgrywanie oprogramowania poprzez PC. Oby tylko takie problemy nie miały miejsca w przypadku DualSense Edge!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!