DualSense Edge oficjalnie! Sony pokazało nowy kontroler do PS5 dla wymagających graczy

DualSense Edge

Podczas Gamescom Opening Night Live Sony oficjalnie pokazało światu nowy kontroler do PS5. Mowa o DualSense Edge, czyli akcesorium zaprojektowanym z myślą o wymagających graczach. To odpowiedź Japończyków na pada Xbox Elite od Microsoftu.

REKLAMA

Kontroler Sony DualSense Edge zaprezentowany

Kontroler Sony DualSense Edge

O DualSense Pro, czyli nowym, zaawansowanym kontrolerze do PS5, plotkowano już od dawna. Dzisiaj Sony oficjalnie potwierdziło istnienie nowego pada, choć o innej nazwie – DualSense Edge. Firma zapowiedziała, że jest to „w pełni bezprzewodowy, wysoce konfigurowalny sprzęt”. Jak można zobaczyć na powyższym filmie, pad wyposażono w wymienne analogi oraz przyciski i dodatkowe buttony.

Ponadto kontroler pozwoli dowolnie programować przyciski, dostosowywać czułość analogów czy tzw. martwe strefy. Sprzęt umożliwi również zapisywać profile ustawień i wygodnie przełączać się pomiędzy nimi.

DualSense Edge biały
Biały DualSense Edge

Co więcej, DualSense Edge wyposażono w interfejs, dzięki któremu za pomocą dedykowanego przycisku łatwo zmienimy swoje ustawienia (np. głośność) bez zatrzymywania gry.

Przeczytaj też: Czy gry z PS4 działają na PS5

Niestety na ten moment cena nadchodzącego pada pozostaje wielką niewiadomą, choć z pewnością tanio nie będzie. Sony zamierza ujawnić więcej informacji na temat opisywanego kontrolera „w najbliższych miesiącach”, więc zainteresowanym nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!