Z Dying Light 2 usunięto mnóstwo treści. Fan przygotował dokument zawierający ponad 220 stron danych

Dying Light 2

Ostatnio Dying Light 2 pojawiło się na ustach wielu graczy, jednak z niezbyt dobrego powodu. W ramach najnowszej aktualizacji w grze pojawił się szereg mikrotranskacji, a niektórzy zauważyli zmiany w działaniu broni, które nie były wcześniej sygnalizowane przez twórców. Choć Dying Light 2 spotkało się z tego powodu z krytyką ze strony społeczności gry, tytuł wciąż ma swoich miłośników, a jeden z nich postanowił podzielić się ciekawym odkryciem, które dotyczy zawartości wyciętej z produkcji.

Gracz Dying Light 2 opublikował ponad 220 stron danych dotyczących usuniętej z gry zawartości

Pewien entuzjasta Dying Light 2, który przy okazji jest bardzo aktywnym członkiem społeczności gry na Reddicie oraz dataminerem, opublikował ciekawy i niezwykle solidnie prezentujący się dokument. The Unofficial Dying Light 2 Cut Content Document to ponad 220 stron informacji dotyczących wyciętej z gry zawartości. Trzeba przyznać, że autor zestawienia wykonał świetną robotę.

Projekt, którego realizacji podjął się internauta o pseudonimie Sneed, zawiera między innymi opisy oraz grafiki frakcji, które nie zostały wykorzystane w grze – w tym Wampiry, Wikingowie, Nomadzi czy Łupieżcy. Dokument przedstawia bardziej rozbudowane wersje prologu oraz epilogu, jak również opisy zadań z wyborami, z których zrezygnowano. Usunięto także aktywności związane z gniazdami (Hives), które umożliwiałyby zmniejszenie liczby zarażonych i odblokowywanie kolejnych obszarów.

Jak czytamy w opracowaniu, z Dying Light 2 usunięto także Elizjum – część miasta przeznaczoną jedynie dla zamożnych mieszkańców, którą mogliśmy zobaczyć podczas targów E3 w 2018 roku. Nie pojawiło się również kilka gatunków zwierząt, jakie gracz spotkałby na swojej drodze. Wycięto konie, gazele, dzikie psy czy wilki.

Dokument wskazuje, że z gry zostały także usunięte budynki więzienia, posterunku policji, fabryki ubrań czy narodowego banku. Nie pojawiły się prezentowane podczas E3 w 2019 roku tarcze i broń palna. Wśród wyciętej zawartości można również znaleźć stoły warsztatowe, które miały umożliwiać tworzenie broni przy wykorzystaniu złomu.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Dying Light 2

Jak widać, przed wydaniem Dying Light 2 na rynek, w produkcji zaszło sporo zmian. Rozwój gry trwał wiele lat, a tak duża liczba modyfikacji czy wyciętej zawartości pokazuje, jak różne wersje założenia pojawiały się w trakcie prac. Być może część z niewykorzystanych w produkcji pomysłów trafi do gry w ramach aktualizacji lub rozszerzenia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.