Dying Light 2 to prawdziwy hit! Techland pochwalił się rewelacyjnymi wynikami sprzedaży

Dying Light 2

Dying Light 2 miało swoją premierę w lutym, czyli bardzo gorącym okresie dla branży growej. Obok polskiej produkcji debiutowały bowiem też takie hity jak Elden Ring czy Horizon Foridden West, jednak mimo ogromnej konkurencji Dying Light 2 sprzedało się wprost rewelacyjnie. Dziś Techland podał konkretne liczby.

Sprzedaż Dying Light 2 robi ogromne wrażenie. Techland ma się czym chwalić

Zwiastun Dying Light 2 z elementami rozgrywki

Ciepłe przyjęcie przez graczy Dying Light 2 przełożyło się na wyniki. Paweł Marchewka, CEO Techlandu, poinformował, że do końca lutego gra rozeszła się w ponad 5 milionach egzemplarzy. Produkcja miała swoją premierę 4 lutego, więc wychodzi na to, że podany wynik osiągnięto w zaledwie 24 dni od premiery. Jedno słowo: wow.

Przeczytaj też: Remake Resident Evil 1 (mod) do pobrania za darmo

Przy okazji Marchewka dodał co nieco na temat pierwszej odsłony Dying Light. Otóż od momentu swojej premiery w 2015 roku tytuł ten trafił w ręce ponad 20 milionów graczy. W osiągnięciu takiego wyniku z pewnością pomogło kapitalne wsparcie popremierowe, bo przecież pierwszy Dying Light niedawno dostał next-genową aktualizację, a przez wiele lat otrzymywał nową zawartość.

Techland planuje rozwijać Dying Light 2 przez najbliższe lata, dlatego jest niemal pewne, że z czasem druga odsłona przygód w opanowanym przez zombie mieście Harran przebije wynik pierwowzoru. Pod koniec warto wspomnieć, że wciąż można kupić Dying Light 2 promocji — ceny wydań pudełkowych zaczynają się od 139 zł, natomiast za edycję kolekcjonerską trzeba zapłacić jedynie 599 zł.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z