Pierwszoosobowy remake Resident Evil 1 do pobrania za darmo. Niby mod, ale za to jaki!

Resident Evil 1

Resident Evil 1 to kultowy survival horror, który miał swoją premierę w 1997 roku. Capcom nadal nie zdecydował się wypuścić pełnoprawnego remake’a tej odsłony, ale niewykluczone, że z czasem firma opracuje odświeżoną wersję. Na ten moment gracze żądni klasyki mogą zapoznać się z modem Resident Evil 1 First Person Remake, który jak sama nazwa wskazuje, wprowadza do gry widok z pierwszej osoby. Beta modyfikacji jest już dostępna do pobrania dla wszystkich chętnych i w dodatku zupełnie za darmo.

Resident Evil 1 First Person Remake — mod w wersji beta gotowy do pobrania

Gameplay z najnowszej aktualizacji Resident Evil 1 First Person Remake

Gracz o pseudonimie PerroAutonomo pracuje nad modyfikacją Resident Evil 1 First Person Remake. Mod wprowadzający pierwszoosobowy widok do kultowego Resident Evil jest tworzony całkowicie od zera na silniku Unity, dlatego twórcy należy się ogromna pochwała za to, co już udało mu się dokonać. Projekt jest w dalszym ciągu rozwijany, ale beta Resident Evil 1 First Person Remake została już udostępniona za darmo wszystkim chętnym graczom. Można ją pobrać pod tym adresem, ale oczywiście tylko na PC.

Przeczytaj też: Amnesia Rebirth za darmo

Jak już wspomnieliśmy, modyfikacja jest wciąż w wersji beta, więc podczas jej ogrywania można napotkać na błędy. Niemniej projekt już teraz wygląda rewelacyjnie, a kolejne aktualizacje, nad którymi pracuje już twórca, z pewnością wzniosą ją na jeszcze wyższy poziom, gdy wszystkie niedociągnięcia zostaną wyeliminowane. Jeżeli jednak ktoś chce sprawdzić Resident Evil 1 First Person Remake już teraz, to nic nie stoi na przeszkodzie. Inni mogą poczekać do wydania „pełnej wersji” moda, choć na ten moment nie wiadomo, do kiedy PerroAutonomo planuje się ze wszystkim uwinąć.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z