Potwierdzone zwolnienia w Bungie! Dyrektor generalny żegna doświadczonych deweloperów

Bungie

Można powiedzieć bez większej przesady, że obecnie w branży growej przeżywamy prawdziwą falę zwolnień, która odbija się na niemal wszystkich, którzy w niej pracują. Ostatnie doniesienia z tym związane dotyczyły studio Bungie, które odpowiada za Destiny 2, wówczas jednak przedstawiciele firmy w żaden sposób się do tego nie odnieśli. Teraz jednak dyrektor generalny studia potwierdził wyjątkowo złe wieści.

Dyrektor generalny Bungie potwierdza zwolnienia w studiu

Pete Parson na Twitterze/X potwierdził, że przez Bungie przetoczyła się fala zwolnień, która najwidoczniej nie oszczędzała nikogo. Dyrektor studia potwierdził, że z pracą pożegnali się nawet ci bardziej doświadczeni deweloperzy, którzy pracowali tam od lat.

Dziś jest smutny dzień w Bungie, ponieważ żegnamy kolegów, którzy wywarli znaczący wpływ na nasze studio. Wkład tych wyjątkowych osób w nasze gry i kulturę Bungie był ogromny i pozostanie częścią Bungie jeszcze przez długi czas. Pete Parson

Deweloper nie ujawnił powodów, dla których włodarze podjęli decyzje o tak drastycznej redukcji. To nadal niestety pozostaje w sferze wszelkich domysłów, plotek i spekulacji. W kolejnym wpisie dyrektor Bungie zaznaczył, że każdy dotknięty redukcją, jest „naprawdę utalentowanym” pracownikiem. Kierując ten komunikat do potencjalnych pracodawców, zaznaczył, że poleca każdego z nich.

Przeczytaj też: Monitor gamingowy do 600 zł

Widmo branżowych zwolnień najwidoczniej nie oszczędza żadnego studia i bezlitośnie przetacza się przez kolejne spółki w ponurym korowodzie. Jest to o tyle ciekawe, że według jednego z najnowszych zestawień 2023 rok był jednym z najlepszych od lat pod względem debiutujących gier.

Możliwe jednak, że samo to nie wystarczy i obecnie wielkie korporacje zmuszone są zaciskać pasa, aby maksymalizować zyski. To zaś pozwala sugerować, że na zwolnieniach w Bungie się nie skończy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.