Kolejne studio PlayStation zwalnia pracowników. Redukcja etatów dotknęła twórców Destiny

Destiny 2

W zeszłym roku studio Bungie oficjalnie trafiło w ręce PlayStation. Zespół, który odpowiada między innymi za stworzenie Destiny czy Halo zmaga się teraz niestety z dużym problemem. Jak się okazuje, w Bungie dochodzi do zwolnień pracowników.

Bungie to kolejne studio PlayStation dotknięte zwolnieniami

Ostatnio coraz częściej można usłyszeć o kolejnych zwolnieniach w branży growej. Redukcje etatów dotknęły między innymi Naughty Dog, odpowiedzialne za Little Big Planet Media Molecule, a także założone w 2007 roku PlayStation Visual Arts Group. Niestety okazuje się, że to nie koniec złych wieści.

Jak przekazuje na platformie X (dawny Twitter) Jason Schreier z Bloomberga, kolejne studio PlayStation mierzy się ze zwolnieniami pracowników. Mowa mianowicie o Bungie, które stworzyło gry takie jak Destiny czy Halo. Nie jest znana skala problemu, jednak z pewnością są to bardzo niepokojące doniesienia, a pierwsi deweloperzy dotknięci zwolnieniem wypowiadają się już w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Gry podobne do Uncharted

Na ten moment nie pojawił się żaden komentarz ze strony Bungie i nie poznaliśmy pełnego zakresu zmian. Pozostaje nam zatem oczekiwać na kolejne doniesienia w tej sprawie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.