Dyrektor kreatywny Alana Wake 2 chce stworzyć „szaloną wysokobudżetową grę”. Tym razem chodzi o fantasy

Alan Wake 2

Remedy, wydając wreszcie Alana Wake 2, trafiło w dziesiątkę, bo produkcja zdecydowanie trafiła w gusta recenzentów z całego świata. Jednocześnie gracze zdają się podzielać ten entuzjazm, a świadczyć o tym mogą także głosy tych, którzy od piątku poznają historię tytułowego bohatera.

Jakie są dalsze plany deweloperów? Dyrektor kreatywny — Sam Lake — podzielił się z prasą ciekawym stwierdzeniem, które może dosyć mocno zaskoczyć graczy.

Sam Lake chciałby wreszcie stworzyć wysokobudżetową gotycką grę fantasy

Sam Lake
Sam Lake (źródło: Wikipedia)

W wywiadzie udzielonym dla portalu GQ doświadczony deweloper zapytany został, czy jest coś jeszcze, co chciałby zrobić w ramach swojej zawodowej kariery. Odpowiedź może być zaskakująca, bo Lake stwierdził, że wciąż ma nadzieje na stworzenie „wysokobudżetowego, mrocznego gotyckiego fantasy”.

Czy kiedykolwiek zrobiłbym coś innego? Tak. Wciąż myślę, że to zrobię. Nadejdzie czas, kiedy przejdę na emeryturę, ale to wszystko [tworzenie gier — przyp. red] było bardzo wciągające. Są też inne historie, które zawsze chciałem opowiedzieć. Jedną z nich było szalone wysokobudżetowe gotyckie fantasy, którego jeszcze do niczego nie wykorzystałem.

Sam Lake

Lake najwidoczniej nie wybiera się też na emeryturę, choć w marcu bieżącego roku skończył on 53 lata. Z drugiej strony spędził on w Remedy już przeszło 27 lat, co samo w sobie także należy uznać za nie lada wyczyn.

Przeczytaj też: Najlepsze tanie gry na Steam

Kwestia kolejnej gry, do której Lake napisze scenariusz, zapewne nadal jest otwarta, lecz wzmianka o gotyckim fantasy może dla niektórych być niezwykle atrakcyjna. Co prawda, nadal jest to dość ogólne stwierdzenie, ale biorąc pod uwagę kunszt pisarza, raczej nie musimy bać się o potencjalną odtwórczość.

Na koniec przypominamy, że ostatnia jego produkcja, a więc Alan Wake 2 zadebiutował 27 października 2023 roku na PC, PS5 i Xbox Series X|S. Jeśli zamierzacie kupić tę przygodę w wersji na konsole Microsoftu, to sprawdźcie nasz poradnik, jak zaoszczędzić na tym zakupie około 110 zł.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.