E3 2023 bez największych wydawców? PlayStation i Nintendo mają ominąć tegoroczne targi

E3 2023

Targi E3 były kiedyś jednym z najważniejszych wydarzeń w roku kalendarzowym. Przez kilka dni wydawcy mieli na sobie uwagę całego świata gier wideo. W ostatnich latach targi tracą jednak na znaczeniu, a E3 2023 może wiele nie zmienić w tej kwestii.

E3 2023 bez PlayStation i Nintendo

E3
Targi E3

Według nowego raportu IGN oraz informacji VGC Nintendo i PlayStation nie planują udziału w targach E3 2023. Mało kto spodziewał się prawdopodobnie Sony na tej imprezie. Firma ominęła E3 jeszcze w 2019 roku, zanim rozpoczęła się pandemia i organizatorzy musieli wstrzymać swoje targi.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wielu fanów E3 zaboli jednak bez wątpienia brak Nintendo. Japoński gigant był od lat dużym wsparciem dla tych targów. W 2019 roku, kiedy Microsoft i Sony zrezygnowały z udziału, Nintendo twardo prezentowało swoje nadchodzące produkcje na deskach E3.

Przeczytaj też: Najlepsze polskie gry

E3 2023 potrwa od 13 do 16 czerwca 2023 roku. Nowy organizator ReedPop w rozmowie z VGC zapewnia, że trwają negocjacje z największymi wydawcami zainteresowanymi udziałem w targach.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.