E3 2023 bez największych wydawców? PlayStation i Nintendo mają ominąć tegoroczne targi

E3 2023

Targi E3 były kiedyś jednym z najważniejszych wydarzeń w roku kalendarzowym. Przez kilka dni wydawcy mieli na sobie uwagę całego świata gier wideo. W ostatnich latach targi tracą jednak na znaczeniu, a E3 2023 może wiele nie zmienić w tej kwestii.

REKLAMA

E3 2023 bez PlayStation i Nintendo

E3
Targi E3

Według nowego raportu IGN oraz informacji VGC Nintendo i PlayStation nie planują udziału w targach E3 2023. Mało kto spodziewał się prawdopodobnie Sony na tej imprezie. Firma ominęła E3 jeszcze w 2019 roku, zanim rozpoczęła się pandemia i organizatorzy musieli wstrzymać swoje targi.

Wielu fanów E3 zaboli jednak bez wątpienia brak Nintendo. Japoński gigant był od lat dużym wsparciem dla tych targów. W 2019 roku, kiedy Microsoft i Sony zrezygnowały z udziału, Nintendo twardo prezentowało swoje nadchodzące produkcje na deskach E3.

Przeczytaj też: Najlepsze polskie gry

E3 2023 potrwa od 13 do 16 czerwca 2023 roku. Nowy organizator ReedPop w rozmowie z VGC zapewnia, że trwają negocjacje z największymi wydawcami zainteresowanymi udziałem w targach.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!