Czarne chmury nad organizacją E3 2023. W najgorszym przypadku targi mogą zniknąć na stałe

E3

Microsoft, Sony, Ubisoft, Sega i Nintendo – wszystkie te firmy łączy jeden, wspólny mianownik. Jest nim mianowicie zrezygnowanie z pojawienia się na targach E3 2023. Zasadniczy brak stoisk dużych producentów zastanawia branże PR-ową oraz wydawniczą, czy impreza w ogóle się nie odbędzie.

Brak dużych marek oraz komunikacji ze strony organizatorów. Organizacja E3 2023 coraz bardziej pod znakiem zapytania

Z każdym następnym dniem dowiadujemy się, że coraz to kolejne firmy rezygnują ze wzięcia udziału w targach E3 2023. Oliwy do ognia dolewa brak komunikacji ze strony organizatorów oraz szepty wewnątrz branż PR-owej i wydawniczej, które obawiają się, że planowany na czerwiec pokaz w ogóle się nie odbędzie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wiele osób twierdzi nawet, że nie słyszało o nikim, kto na pewno weźmie udział w tym wydarzeniu. Wraz z brakiem kluczowych deweloperów tworzy to smutny obraz na temat ogólnego sensu organizacji E3.

Kolejnym przedmiotem dyskusji jest źródło ING, które przekazało redakcji inne niepokojące doniesienia jeszcze przed zrezygnowaniem Ubisoftu z uczestniczenia w tegorocznej konferencji. Jego zdaniem wprost nie ma żadnego prawdopodobieństwa, aby te targi się odbyły.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że zdaniem dziennikarza VGC ReedPop może odwołać imprezę jeszcze w tym tygodniu. Byłoby to spójne z informacjami, które sugerują potencjalną rezygnację z pojawienia się na niej kolejnych deweloperów. Podobno kilku z nich już podjęło taką decyzję, ale jeszcze jej oficjalnie nie ogłosiło.

Zobacz też: Tani PS Plus

Co gorsza, według najbardziej pesymistycznych prognoz istnieje spora szansa na zniknięcie E3 na stałe. Z całą pewnością byłby to koniec pewnej epoki w historii całej branży, która niegdyś była definiowana przez tego typu eventy.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2260 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.