E3 2023 oficjalnie anulowane! Jest oświadczenie organizatorów

E3 2023

E3 miało z hukiem powrócić w 2023 roku, ale tak się nie stanie. Wszystko przez brak zainteresowania, który skłonił organizatorów do anulowania targów. Fani zostali już o tym oficjalnie poinformowani w oświadczeniu wydanym przez ESA.

E3 2023 zostało anulowane

E3
Logo E3

Organizator całego wydarzenia – Entertainment Software Association – poinformował zgłoszonych uczestników targów E3 2023, że te się nie odbędą. Potwierdza to ostatnie słowa dziennikarza VGC, który przedwczoraj twierdził, że może dojść do tego jeszcze w tym tygodniu.

Od dawna mówiło się zresztą, że prawdopodobnie impreza zostanie anulowana. Ostatnio pisaliśmy o tym wczoraj, gdy kolejne osoby zaczęły wyrażać w tej kwestii swoje wątpliwości.

ESA wydała następujące oświadczenie od Kyle’a Marsden-Kisha, jednego z wiceprezesów firmy ReedPop odpowiedzialnej za przygotowanie konferencji:

To była trudna decyzja ze względu na cały wysiłek, jaki my i nasi partnerzy włożyliśmy w to, aby te targi się odbyły, ale musieliśmy zrobić to, co jest dobre dla branży i co jest dobre dla E3.

Doceniamy i rozumiemy, że zainteresowane firmy nie miały gotowych dem, a wyzwania związane z zasobami sprawiły, że obecność na E3 tego lata była dla nich przeszkodą nie do pokonania. Jeżeli chodzi o tych, którzy zobowiązali się do udziału w E3 2023, przykro nam, że nie możemy zorganizować pokazu, na jaki zasługujecie i jakiego oczekujecie od imprez organizowanych przez ReedPop.

Kyle Marsden-Kish, wiceprezes ReedPop

Zobacz też: Laptop do pracy – najlepsze modele

Takim zwrotem akcji nikt nie jest raczej zaskoczony. W momencie gdy dowiedzieliśmy się, że E3 2023 zostanie pominięte przez takie firmy jak Microsoft, Ubisoft, Nintendo czy nawet Sega jasne było, że sprawa organizacji targów stanie się co najmniej dyskusyjna. Pocieszające natomiast może być to, że zgodnie z komunikatem prasowym prace nad przyszłymi wydarzeniami E3 mają nadal trwać.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.