Wygląda na to, że poznaliśmy datę prezentacji „FIFY 24”! EA Sports FC 24 z rychłą datą premiery?

EA Sports FC

Jak powszechnie wiadomo drogi FIFA oraz Electronic Arts rozeszły się, dlatego „dwudziestka trójka” to ostatnia gra od EA Sports pod tą nazwą. „Elektronicy” nie zamierzają jednak rezygnować z produkcji o piłkarskich zmaganiach, dlatego zdecydowali się stworzyć EA Sports FC 24. Tymczasem Insider Gaming dotarł do informacji, kiedy możemy spodziewać się oficjalnej prezentacji produkcji oraz daty premiery.

Data prezentacji EA Sports FC 24 – prawdopodobnie poznaliśmy konkretny termin

Zwiastun gry FIFA 23

Nie da się ukryć, że seria FIFA przez 30 lat funkcjonowania na rynku gier zyskała rzeszę fanów, którzy co rok kupowali nową odsłonę piłkarskich zmagań. Zgodnie z raportem finansowym EA, ostatnia część – 23 – w zaledwie pół roku sprzedała się lepiej niż jej poprzedniczka przez cały czas, dzięki czemu była to największa premiera w całej historii franczyzy. Kolejnej części pod szyldem FIFY od Electronic Arts już nie zobaczymy, ale zamiast tego otrzymamy nową grę — EA Sports FC 24.

EA Sports FC 24 już potwierdziło pierwsze licencje na turnieje, ligi oraz drużyny. Pozostaje nam czekać na oficjalną prezentację okładki oraz ogłoszenie daty premiery, które według źródła Insider Gaming ma nastąpić 12 lub 13 lipca 2023 roku. Mimo że portal ten słynie ze swoich kontaktów w branży, nie można brać tej informacji za pewnik do momentu, aż głosu nie zabierze samo EA.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie nastąpi premiera EA Sports 24, jednak zgodnie ze słowami Andrew Wilsona — dyrektora generalnego Electronic Arts, debiut najnowszej futbolowej produkcji będzie miał miejsce pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2023 roku. Biorąc pod uwagę, że FIFA ukazywała się zawsze pod koniec września lub na początku października, terminy ten są jak najbardziej prawdopodobne, szczególnie że sama prezentacja nastąpić może w lipcu.

Zobacz też: Najlepsze karty graficzne

Pod koniec jeszcze raz przypominamy, że nie są to potwierdzone informacje, a jedynie wiarygodny przeciek — na więcej szczegółów musimy czekać do oficjalnej prezentacji EA Sports 24.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.