FIFA 23 będzie ostatnią grą z serii. Zamiast FIFY 24 dostaniemy już EA Sports FC

EA Sports FC

FIFA 23 będzie ostatnią odsłoną wieloletniej marki od Electronic Arts. Studio nie dogadało się w kwestii dalszego wykorzystywania tej nazwy, ale nie zamierza całkowicie porzucić swojej sportowej serii. Wręcz przeciwnie, bo po „dwudziestce trójce” EA wystartuje z nową marką. Poznajcie EA Sports FC!

REKLAMA

EA Sports FC to nowa FIFA — EA zapoznaje graczy z marką

Join The Club
Learn more July 2023#EASPORTSFC

More details: https://t.co/3fi6YPOH2G pic.twitter.com/75FLzjOapN

— EA SPORTS FIFA (@EASPORTSFIFA) May 10, 2022

Join The Club
Learn more July 2023#EASPORTSFC

More details: https://t.co/3fi6YPOH2G pic.twitter.com/75FLzjOapN

— EA SPORTS FIFA (@EASPORTSFIFA) May 10, 2022

Po blisko 30 latach seria FIFA odejdzie w niepamięć. Na swoim blogu Electronic Arts podziękowało społeczności ponad 150 milionów fanów z całego świata za pomoc w budowaniu marki i ogłosiło, że już wkrótce rozpocznie się zupełnie nowa era. Jak już ustaliliśmy, FIFA 23 będzie ostatnią grą z serii. „Elektronicy” zapowiadają, że będzie to najbardziej rozbudowana odsłona w historii marki. Po FIFIE 23 nie będzie już FIFY 24, a EA Sports FC.

Pierwsza odsłona EA Sports FC ukaże się w przyszłym roku. Nowa marka zaoferuje w zasadzie wszystko to, za co gracze pokochali serię FIFA. Wraz z ponad 300 partnerami z całego świata, EA jest gotowe, aby „wznieść piłkarską rozrywkę na nowe szczyty”.

Przeczytaj też: Komandor Shepard powróci w Mass Effect 4? Jest na to szansa

W EA Sports FC dostaniemy m.in. te same tryby (także tryb kariery), ligi, turnieje, kluby, piłkarzy, Ultimate Team, Pro Clubs oraz VOLTA Football. EA zadbało też o licencje na ponad 19 tysięcy piłkarzy, ponad 700 zespołów, ponad 100 stadionów i 30 lig. Jakby tego było mało, firma nawiązała „ekskluzywne partnerstwo” z Premier League, LaLiga, Bundesligą, Serie A i MLS. W przyszłości takich współprac ma być jeszcze więcej.

Więcej na temat EA Sports FC dowiemy się latem 2023 roku. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać. Mimo że FIFA odejdzie w niepamięć, to zapowiada się, że będzie miała godnego następcę. Z zapewnień EA wynika, że w zasadzie zmieni się tylko nazwa.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!