EA Sports FC 24 przyciągnęło miliony graczy! Nowa marka zalicza wyjątkowo mocny start

EA Sports FC 24

Kiedy w ubiegłym roku Electronic Arts postanowiło zakończyć wieloletnią współpracę z federacją FIFA, wielu obserwatorów zwiastowało upadek gier piłkarskich, jakie znamy. Późniejsza prezentacja nowej marki — EA Sports FC — nieco te głosy, choć sceptycyzm nadal był dość duży. Nowe dane opublikowane przez „Elektroników” pokazują, że rozbrat z ekipą Infantino nie wpłynął negatywnie na popularność ich gier.

EA Sports FC 24 w pierwszych czterech tygodniach przyciągnęło miliony graczy

EA SPORTS FC 24
EA SPORTS FC 24

Według opublikowanych przez EA wczoraj wyników finansowych w ciągu czterech tygodni od premiery w EA Sports FC 24 zanotowano 14,5 miliona aktywnych kont. Jest to wyjątkowo dobry wynik, choć według danych opublikowanych jeszcze we wrześniu, tylko w pierwszym tygodniu takich kont założono 11,3 miliona.

Widać, więc że po początkowym szale przyrost nowych graczy nieco zwolnił, choć nadal są to gigantyczne liczby.

Temat ten skomentował obecny dyrektor generalny EA — Andrew Wilson — twierdząc, że wydawca „z powodzeniem uruchomił serię EA Sports FC”. Firmie udało się przekształcić globalną franczyzę w interaktywną platformę dla przyszłości fandomu piłki nożnej.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 50 cali

Seria EA Sports FC 24 najwidoczniej ma się wyjątkowo dobrze i nawet licencyjne zawirowania nie zachwiały jej pozycji na rynku. Z jednej strony jest to zasługa zmyślnego marketingu EA, ale też braku sensownej alternatywy. Nie bez znaczenia jest fakt, że federacja FIFA na razie nie pokazała żadnej swojej odpowiedzi na grę „Elektroników”

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.