FIFA odchodzi do lamusa – powitajcie EA Sports FC. Rebranding już się rozpoczął

EA Sports FC

Od dawna nie jest tajemnicą, że drogi FIFA i EA się rozeszły. Rezultatem tych prac będzie EA Sports FC – nowa gra piłkarska od „Elektroników”. Właśnie wystartowała jej połączona z ogólnym rebrandingiem akcja promocyjna, której skutki dostrzeżemy na stadionach piłkarskich całego świata.

EA Sports FC rozpoczyna akcję promocyjną. Nowy brand pojawi się na stadionach w Polsce i na całym świecie

Join the Club https://t.co/w1dtuLclDp

We can’t wait to show you the future of football this July #EASPORTSFC pic.twitter.com/pS1fw8pFgZ

— EA SPORTS FIFA (@EASPORTSFIFA) April 6, 2023

Join the Club https://t.co/w1dtuLclDp

We can’t wait to show you the future of football this July #EASPORTSFC pic.twitter.com/pS1fw8pFgZ

— EA SPORTS FIFA (@EASPORTSFIFA) April 6, 2023

Dziś po raz pierwszy ujawniono jakiekolwiek większe informacje dotyczące EA Sports FC. Nie są to jeszcze gameplay ani nawet screenshoty z nowego symulatora piłkarskiego od EA, a logo i zapowiedź sporej akcji promocyjnej gry.

Każdy fan piłki nożnej zdaje sobie bowiem sprawę z faktu, że FIFA jako gra gości na wielu stadionach z całego świata. A raczej gościła, bo jej miejsce reklamowe w wielu ligach piłkarskich zajmie teraz EA Sports FC.

W rezultacie w najbliższym czasie zauważymy nowy brand podczas śledzenia mniej lub bardziej czołowych rozgrywek. Fani powinni więc być szczególnie uważni podczas transmisji meczów Premier League, Serie A, Bundesligi czy też naszej rodzimej PKO BP Ekstraklasy.

Co do samego EA Sports FC, deweloperzy opisują produkcję jako „platformę do tworzenia, innowacji i rozwoju nowych doświadczeń piłkarskich, łącząc setki milionów fanów poprzez produkty konsolowe, mobilne, online i e-sportowe”. Rozwój gry ma więc według założeń przebiegać wielotorowo.

O rozłamie pomiędzy światową federacją piłkarską a EA Sports wiemy od zeszłego roku, a FIFA zapowiedziała już, że będzie kontynuować rozwój sygnowanej jej nazwą gry bez swojego dotychczasowego partnera. Poza tymi dwiema markami kolejnymi podobnymi produkcjami są jeszcze eFootball oraz niedawno zaprezentowany na gameplayu UFL, więc jedno jest pewne – wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwana walka o fanów symulatorów piłkarskich.

Zobacz też: Gry podobne do Gothic

Na kolejne konkrety w kwestii EA Sports FC przyjdzie nam niestety jeszcze poczekać. Zostaną one zaprezentowane światu dopiero w lipcu 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.