EA wyłączy serwery trzech świetnych gier. Tryby online znikną z tych tytułów jeszcze w tym roku

Okazuje się, że EA planuje zamknąć serwery w kolejnych klasycznych grach. Niestety, tryby online zostaną wyłączone w trzech świetnych tytułach. Ponadto ma to nastąpić jeszcze w tym roku, a pierwsze serwery zostaną zamknięte już w przyszłym miesiącu.

Jeszcze w tym roku EA wyłączy serwery w grach Dead Space 2, Crysis 3 i Dante’s Inferno

Zwiastun Dead Space 2

Jak możemy zauważyć na oficjalnej stronie EA, zaktualizowana została lista z tytułami, w których wkrótce zostaną zamknięte serwery. W tym roku w grach: Dead Space 2, Crysis 3 oraz Dante’s Inferno, Electronic Arts wyłączy tryby online. Warto jednak dodać, że nie podano informacji, aby te trzy pozycje miały zniknąć z cyfrowych sklepów, więc prawdopodobnie nie zostaną z nich usunięte.

Pierwszy z tytułów, w którym zostaną zamknięte serwery, to Crysis 3 – wyłączenie wersji na Steamie, EA App, PS3, Xbox 360 oraz Xbox One we wstecznej kompatybilności nastąpi 7 września 2023. Gra może pochwalić się bardzo dobrą oceną krytyków w serwisie Metacritic – 76/100, natomiast na Steamie aż 86% recenzji jest pozytywnych.

Serwery w kolejnych grach – Dead Space 2 (PC, PS3, Xbox 360) i Dante’s Inferno (PS3, PlayStation Portable, Xbox 360) – zostaną wyłączone 8 grudnia 2023. Dante’s Inferno to gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, która również ma wysoką ocenę krytyków na Metacriticu – 75/100. Dead Space 2 z kolei został oceniony w serwisie na 87/100, natomiast na platformie Steam z 18 tysięcy opinii aż 94% jest pozytywnych.

Zobacz też: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Pewne zdziwienie może wzbudzać fakt, że Electronic Arts nie ogłosiło wcześniej decyzji o wyłączeniu serwerów tych konkretnych produkcji. Wcześniej firma informowała o wycofaniu ze sprzedaży gier na przykład z serii Battlefield oraz o zaprzestaniu wspierania ich trybów rozgrywki wieloosobowej. Tym razem jednak EA zadziałało „po cichu”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.