Elden Ring otrzymało konkretną aktualizację na konsolach i PC. Gracze doczekali się wsparcia dla Ray Tracingu

Elden Ring

Od premiery Elden Ring minął już ponad rok, lecz From Software ani myśli porzucać wsparcia dla swojego najgłośniejszego dzieła. Dobrym tego przykładem jest ostatnia zapowiedź nowego DLC zatytułowanego „Shadow of the Erdtree”. Na tym jednak rozwijanie i ulepszanie się nie kończy, bo produkcja ta doczekała się kolejnej, sporej aktualizacji.

Aktualizacja 1.09 do Elden Ring dodaje obsługę Ray Tracingu na PC i konsolach dziewiątej generacji

Elden Ring
Elden Ring

Najważniejszą funkcją dodaną wraz z aktualizacją 1.09 jest bez wątpienia obsługa Ray Tracingu na PC oraz konsolach nowej generacji. Aby włączyć technologię śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, wystarczy na konsolach wejść w zakładkę „Opcje gry”, a następnie wybrać opcję „Ray Tracing”. Pecetowcy znajdą taką zakładkę w sekcji „Grafika”.

Jednocześnie deweloperzy udostępnili minimalne i zalecane wymagania sprzętowe, które w ogóle umożliwią zabawę w Elden Ring przy włączonym Ray Tracingu. Prezentują się one następująco:

Minimalne wymagania sprzętowe pozwalające uruchomić Elden Ring z włączonym Ray Tracingiem (1080p, ustawienia niskie, Low Ray Tracing)

  • Procesor: Intel Core i5-10600K / AMD Ryzen 5 3600XT
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 3060 TI (8GB) / AMD Radeon RX 6700 XT (12GB)
  • System operacyjny: Windows 10

Zalecane wymagania sprzętowe pozwalające uruchomić Elden Ring z włączonym Ray Tracingiem (1080p, ustawienia wysokie, High Ray Tracing)

  • Procesor: Intel Core i7-10700K / AMD Ryzen 7 3800XT
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 3070 Ti (8 GB) / AMD Radeon RX 6900 XT (16 GB)
  • System operacyjny: Windows 11

Przeczytaj też: Gry bijatyki

Poza dodaniem Ray Tracingu aktualizacja 1.09 wnosi szereg konkretnych poprawek i zmian jak chociażby tych dotyczących balansu w starciach PvP. Pełna lista nowości, które pojawiły się wraz z najnowszym patchem, dostępna jest pod tym adresem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.