Elden Ring – nowa aktualizacja poprawia wydajność na PC! Szczegóły patcha 1.12

Elden Ring

Gracze Elden Ring mogą od dzisiaj pobierać aktualizację oznaczoną numerem 1.12. Oprócz wprowadzenia wsparcia dla rozszerzenia Shadow of the Erdtree deweloperzy ułatwili nawigację w ekwipunku oraz poprawili balans rozgrywki. Okazuje się, że nowy patch znacząco poprawił wydajność na PC, choć nie zostało to wymienione w oficjalnym changelogu.

Elden Ring – aktualizacja 1.12 poprawia wydajność z włączonym ray tracingiem

Elden Ring – porównanie wydajności

Na kanale MxBenchmarkPC pojawiło się krótkie porównanie obu wersji Elden Ring. W obu przypadkach mowa o maksymalnych detalach w rozdzielczości 4K z włączonym ray tracingiem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Po pobraniu najnowszej aktualizacji gracze mogą liczyć na zauważalną poprawę płynności, która sięga nawet 20%. W trakcie rozgrywki niemal przez cały czas udaje się utrzymać stabilne 60 klatek na sekundę.

Produkcja FromSoftware nigdy nie słynęła z dobrej optymalizacji, a w grze nie znajdziemy żadnej techniki skalowania obrazu (takiej jak NVIDIA DLSS czy AMD FSR).

Wszelkie usprawnienia przygotowane przez twórców są zatem na wagę złota.

Patch 1.12 usuwa liczne błędy, zmienia obrażenia zadawane przez niektóre bronie oraz zaklęcia i usprawnia poruszanie się po ekwipunku (wprowadzono zakładkę „ostatnie przedmioty”, a nowe łupy są dodatkowo oznaczone). Pełna lista zmian dostępna jest na Steam.

Źródło: Elden Ring

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.