Bany w Elden Ring za podniesienie… majtek. Hakerzy trollują uczciwych graczy

Elden Ring

Elden Ring to prawdziwy hit, który mimo lutowej premiery nadal nie schodzi z ust graczy. Tak się składa, że w tej niezwykle barwnej produkcji od From Software istnieją majtki, których podniesienie oznacza dla graczy daleko idące konsekwencje. Trolle wykorzystują sytuację, aby uprzykrzyć życie innym przemierzającym Ziemie Pomiędzy.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 98% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Majtki w Elden Ring, których podniesienie okazuje się zgubne

Elden Ring majtki Deathbed Smalls

Deathbed Smalls to majtki w Elden Ring, najprawdopodobniej noszone przez postać niezależną imieniem Fia. Mimo że to pełnoprawna część ekwipunku, bo ma swój opis i statystyki, to ostatecznie From Software zdecydowało się wyciąć tę część garderoby z finalnej wersji gry. Niektórym graczom udało się jednak wejść w posiadanie opisywanych majtek, posługując się hakowaniem — From Software nie patrzy przychylnym okiem na próby łamania zasad, dlatego studio rozdaje bany wszystkim tym, którzy dodadzą do swojego ekwipunku tę niezwykle gustowną bieliznę.


Przeczytaj też: AC Origins w Xbox Game Pass

Jakby tego było mało, hakerzy wykorzystują sytuację, aby trollować inne osoby, odwiedzając ich światy i upuszczając majtki. Nieświadomi ryzyka gracze następnie podnoszą przedmiot, zazwyczaj myśląc, że to miły prezent od najeźdźcy. Nic bardziej mylnego, bo wejście w posiadanie Deathbed Smalls kończy się 6-miesięcznym banem, sprawiającym, że ukarani gracze mogą grać online jedynie z innymi hakerami. Na ten moment nie wiadomo, czy From Software planuje całkowicie usunąć majtki z gry, aby zakończyć festiwal trollowania i niesłusznego banowania nieświadomych fanów Elden Ring. Miejmy jednak nadzieje, że tak, bo cała sytuacja jest dość niepoważna.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.