Elden Ring wcale nie jest za trudny? Reżyser gry komentuje poziom wyzwania w swoim dziele

Elden Ring Shadow of the Erdtree

Dziś informowaliśmy o rewelacyjnym wyniku, jaki osiągnął dodatek do Elden Ringa zatytułowany Shadow of the Erdtree. Niestety dla wielu, poziom trudności w grze jest wciąż elementem nie do przeskoczenia, przez co odbijają się oni od produkcji FromSoftware. Głos w tej sprawie postanowił zabrać sam twórca gry, Hidetaka Miyazaki.

Hidetaka Miyazaki nie jest zwolennikiem obniżenia poziomu trudności w Elden Ring

Reżyser Elden Ringa zapytany o możliwość dodania do swojego dzieła zmiany poziomu trudności na niższy, odpowiedział wprost, że nie jest zwolennikiem takiego rozwiązania. Według Hidetaki Miazakiego, taki zabieg mógłby spowodować, że gra nie odniosłaby już tak dużego sukcesu. Wyzwanie jest bowiem wpisane w DNA tej produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Gdybyśmy naprawdę chcieli, aby cały świat grał w tę grę, moglibyśmy po prostu coraz bardziej zmniejszać poziom trudności, ale to nie byłoby właściwe podejście. Gdybyśmy przyjęli takie podejście, to nie sądzę, że gra osiągnęłaby to, co zrobiła, ponieważ poczucie satysfakcji, jakie gracze zyskują po pokonaniu tych przeszkód, jest fundamentalną częścią tego doświadczenia. Zmniejszenie poziomu trudności pozbawiłoby graczy tej radości, co moim zdaniem zepsułoby samą grę.

Hidetaka Miyazaki dla The Guardian

Jak widać zatem, gracze, którzy narzekają na poziom trudności w grach od FromSoftware, nie mają co liczyć na złagodzenie wyzwania. Wysoki poziom trudności jest wręcz synonimem produkcji tworzonych przez japońskie studio. Warto też zaznaczyć, że mimo sporego wyzwania, po gry Miazakiego sięgają miliony na całym świecie.

Źródło: IGN

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.