Elden Ring Shadow of the Erdtree z pierwszymi poprawkami! Czy wreszcie będzie łatwiej?

Elden Ring Shadow of the Erdtree

Debiutujące w miniony piątek DLC Shadow of the Erdtree do Elden Ring okazało się dla sporej grupy graczy ogromnym wyzwaniem. Trudność, jaką oferowała nowa przygoda od From Software była dla niektórych tak duża, że zaczęli krytykować dodatek. Deweloperzy najwidoczniej wzięli to sobie do serca, bo dziś doczekaliśmy się pierwszej aktualizacji.

Elden Ring Shadow of the Erdtree z aktualizacją 1.12.2

Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree

Aktualizacja 1.12.2 do Elden Ring Shadow of the Erdtree wprowadza przede wszystkim poprawki w krzywej wzrostu mocy postaci związanej z błogosławieństwem Ostrodrzewa oraz prochów czcigodnego ducha. To właśnie te przedmioty stanowią o sile naszych ataków w najnowszym DLC od From Software.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wedle informacji zawartych we wpisie, teraz wzrost mocy współczynników jest wyższy w pierwszej połowie gry. Oznacza to, że błogosławieństwa powinny być znacznie bardziej efektywne, sprawiając, że walki z bossami powinny być nieco łatwiejsze. Dodatkowo poprawiono nieznacznie współczynniki zapewniane przez końcowe ulepszenia błogosławieństw w drugiej połowie gry. Mowa dokładnie o negacji ataku i obrażeń, które powinny być teraz odrobinę wyższe.

Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree

Co więcej, From Software potwierdziło, że zdaje sobie sprawę z problemu automatycznego włączania ustawień Ray Tracingu, nawet jeśli wcześniej opcja ta była wyłączona. Jeśli ktoś boryka się z problemem niestabilnych FPS-ów, to powinien w ustawieniach grafiki w menu tytułowym sprawdzić, czy opcja śledzenia promieni w czasie rzeczywistym nie jest przypadkiem włączona. Jeśli tak, to po prostu należy ją wyłączyć i cieszyć się stabilniejszą wydajnością.

Dodatkowo deweloperzy zapowiedzieli, że w przyszłej łatce planowane są także inne korekty związane z balansem i poprawki błędów. Na razie są to jedynie drobne i kosmetyczne zmiany, więc nie powinniśmy się spodziewać, że gra stanie drastycznie łatwiejsza.

Źródło: Bandai Namco

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.