Elden Ring Shadow of the Erdtree za trudne? Bandai Namco radzi graczom, ale raczej nie tego oczekiwano

Shadow of the Erdtree Messmer

Debiutujące w ubiegły piątek DLC Shadow of the Erdtree było jedną z bardziej wyczekiwanych pozycji w całym 2024 roku. Rzesze graczy rzuciło się na kolejne wyzwanie przygotowane przez From Software i ruszyło do Krainy Cieni, aby zawalczyć z Messmerem i całą bandą przeciwników. Okazuje się jednak, że to, co przygotowali deweloperzy, w żadnym razie nie jest „spacerkiem”, a raczej zabójczym maratonem.

Bandai Namco z „zabawną” poradą dla wszystkich grających w Shadow of the Erdtree

Przez cały weekend na Twitterze, Reddicie i innych mediach społecznościowych dało się dość łatwo natrafić na posty i komentarze od osób, które narzekają, że poziom trudności dodatku Shadow of the Erdtree do Elden Ring jest szalenie wysoki. Wpisy te dotyczą w zasadzie każdego bossa, na którego trafiają gracze, a prawdziwą zmorą zdaje się tutaj ostatni z nich, który wgniata ich w ziemię.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zdania co do słuszności i poprawności są podzielone, bo dla jednych jest to po prostu wyzwanie, inni zaś twierdzą, że From Software postawiło na bardzo złe projekty przeciwników. Mowa przede wszystkim o bardzo długich sekwencjach ataków, które nie dają szansy na wyprowadzenie ataku, ale także o dużej ilości ataków obszarowych, czyli czymś, co w podstawowej wersji Elden Ringa było dla wielu prawdziwą zmorą.

Na bazie tych wszystkich głosów amerykański profil wydawcy Elden Ring Shadow of the Erdtree — Bandai Namco — zamieścił dwa dni temu całkiem „zabawny wpis”

Oto sugestia, aby zwiększyć poziom Błogosławieństwa Ostrodrzewa.

Bandai Namco US

Przesadnie odkrywcze to nie jest i ma to raczej na celu dodatkowe podrażnienie graczy. W komentarzach pod wpisem niektórzy przerzucają się kolejnymi radami i tak jedni zalecają korzystanie z dość kontrowersyjnych summonów, inni polecają nowe bronie, a jeszcze inni rzeczywiście zalecają pomyszkować po mapie, aby znaleźć maksymalnie jak najwięcej kawałków Ostrodrzewa, aby maksymalnie podnieść swój poziom.

Jak więc widać From Software postawiło poprzeczkę bardzo wysoko i choć wielu graczy narzeka, tak nadal ogrom osób bawi się znakomicie. A Wy zaczęliście już przygodę z dodatkiem? Jeśli tak, to dajcie znać, na jakim bossie aktualnie się zatrzymaliście!

Źródło: Twitter/X: Bandai Namco US, Reddit r/ Shadow of the Erdtree

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.