Tryb kooperacji w Elden Ring Shadow of the Erdtree na PC wreszcie jest! Gracze mogą wspólnie przechodzić DLC

Elden Ring Shadow of the Erdtree

Jednym z ciekawszych elementów podstawowej wersji Elden Ring na PC była modyfikacja umożliwiającą przechodzenie tej gry w ramach kooperacji. Przy okazji dodatku Shadow of the Erdtree wiele osób oczekiwało, że taki mod trafi także i do tej wersji. Okazuje się, że nie musieli długo czekać, bo taki projekt już powstał i nawet jest całkiem grywalny.

Kooperacja w Elden Ring Shadow of the Erdtree już jest !

Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree

Mowa oczywiście o modzie Seamless Co-op autorstwa LukeYui, który w 2022 roku wydał analogiczny projekt do podstawowej wersji gry. Po wczorajszej aktualizacji mod stał się dostępny także dla strefy z dodatku Shadow of the Erdtree i nawet jeśli nie działa on zawsze idealnie, tak pozwala on przejść grę razem ze znajomym.

Poza samym wprowadzeniem wsparcia dla DLC Seamless Co-op dodaje i poprawia kilka aspektów podstawowej wersji. Chodzi m.in. o:

  • Dodanie opcji skalowania wrogów
  • Poprawki niektórych starych błędów jak np. spadający wrogowie
  • Zgodność z ModEngine 2
  • Wspólne zbieranie przedmiotów, które wypadają w trakcie rozmów

Zmian i poprawek jest znacznie więcej, a pełna ich lista dostępna jest na oficjalnym serwerze Discord poświęconym tej modyfikacji.

Warto na koniec zaznaczyć, że jest to projekt nieoficjalny, choć sam twórca Elden Ring oraz ojciec gatunku soulslike — Hidetaka Miyazaki — podkreślił, że nie tyle nie ma nic przeciwko takiej modyfikacji, ile rozważa podobne rozwiązania w kontekście swoich kolejnych gier. Nie ma co się dziwić, doświadczanie takich gier we dwie osoby, to coś, co może całkowicie odmienić ich postrzeganie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: eurogamer.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.