Elden Ring Shadow of the Erdtree z “trybem dla dziennikarzy”. DLC doczekało się zabawnej modyfikacji

Elden Ring Messmer

Dośc szerokim echem odbija się nadal poziom trudności oferowany przez DLC Shadow of the Erdtree do Elden Ring, który zdaniem niektórych jest odrobinkę za wysoki. From Software względnie szybko zareagowało i wczoraj do gry trafiła łatka wzmacniającą nieco zbierane błogosławieństwa. Niektórzy gracze naśmiewają się, że tera dodatek doczekał się tzw. trybu recenzenckiego.

Elden Ring Shadow of the Erdtree z modem znacząco ułatwiającym grę

Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree

Najnowsza i do tej pory jedyna aktualizacja do Elden Ring Shadow of the Erdtree skupia się przede wszystkim na wzmocnieniu błogosławieństwa, które jest podstawowym systemem rozwoju postaci w dodatku. Dzięki tej zmianie pierwsze 10 poziomów jest teraz nieco mocniejszych, sprawiając, że początkowi przeciwnicy są (teoretycznie łatwiejsi do pokonania), a krzywa mocy zdaje się wyrównywać na wyższych etapach tegoż systemu, gdzie te różnice są albo marginalne, albo nie ma ich w ogóle.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się jednak, że nawet to niespecjalnie jest w stanie pomóc niektórym osobom i dość dużą popularność zbiera modyfikacja Journalist Mode, która poprzez korzystanie z dwóch medalionów znacząco ułatwia grę, redukując otrzymywane obrażenia.

Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree

Czemu mod zyskał nazwę trybu dla dziennikarzy? Od ładnych kilku lat popularne jest stwierdzenie, że wielu (a dla niektórych wszyscy) recenzenci gier nie umieją grać w gry, a zwłaszcza te bardziej wymagające. Wszystko to jest pokłosiem szalenie popularnego wideo, gdzie jeden z dziennikarzy miał poważny problem z przejściem samouczka w Cuphead podczas gdy był w stanie zrobić to nawet 5-latek bez żadnych przeszkód.

Odstawiając na bok wyczyny branżowych „ekspertów” i wracając jednak do Shadow of the Erdtree, tak tego rodzaju mod zapewne będzie przez długi czas jednym z popularniejszych na całej platformie Nexus Mods.

Pytanie tylko, czy sensownym jest pozbawianie się jednego z bardziej podstawowych elementów gier soulslike i soulsborne, czyli wyzwania, które początkowo zdaje się niemożliwe do wykonania. Tutaj już każdy musie odpowiedzieć sobie na to pytanie samodzielnie.

Źródło: Nexus Mods

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.