Pierwsze recenzje Elden Ring Shadow of the Erdtree. Miłośnicy gatunku soulslike będą zachwyceni

Elden Ring Shadow of the Erdtree pierwsze recenzje

Elden Ring bezsprzecznie możemy zaliczyć do grona najlepszych gier wydanych w 2022. Studio FromSoftware oparło się pokusie szybkiej monetyzacji ogromnej popularności, ponieważ na pierwsze (i jedyne) fabularne rozszerzenie przyszło nam czekać ponad 2 lata. Pierwsze recenzje Shadow of the Erdtree wskazują, że deweloperzy stanęli na wysokości zadania.

Pierwsze recenzje Elden Ring Shadow of the Erdtree w sieci. „To mogłaby być oddzielna gra”

Elden Ring Shadow of the Erdtree – zwiastun fabularny

Recenzenci jednogłośnie przyznają, że scenarzyści nad wyraz sprawnie poradzili sobie z konstrukcją fabuły. Wydarzenia z dodatku doskonale uzupełniają wydarzenia z podstawowej wersji, a wątki poboczne skłaniają do refleksji nad działaniami niektórych postaci.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Uznanie zdobyła także konstrukcja Krainy Cienia. Lokacje cieszą oko i nie sprawiają wrażenia pustych, a osoby niestroniące od eksploracji mają szansę znaleźć cenne wzmocnienia (tzw. błogosławieństwa), które pomogą w starciach z przeciwnikami.

W ręce graczy oddano dziesiątki nowych broni, pancerzy oraz zaklęć, co skłania do eksperymentowania oraz ciągłego modyfikowania dotychczasowego buildu bohatera.

Dodatek nie powinien zanudzić weteranów Elden Ring, jednak część recenzentów przyznaje, że w trakcie rozgrywki natkniemy się na wrogów znanych z „podstawki”. Walka z nimi nie stanowi żadnego wyzwania.

Krytyczne słowa padły pod adresem stanu technicznego. Shadow of the Erdtree potrafi zawiesić się bez ostrzeżenia. Co więcej, utrzymanie stabilnych 60 klatek na sekundę stanowi wyzwanie na wszystkich platformach.

Przykładowe recenzje Elden Ring Shadow of the Erdtree:

  1. VGC – 10/10
  2. Wccftech – 10/10
  3. Gamespot – 10/10
  4. COGconnected – 9,7/10
  5. Dexerto – 9/10
  6. Digital Trends– 9/10
  7. Screen Rant – 9/10
  8. The New York Times – 8,8/10
  9. Gaming Trend – 8/10
  10. Push Square – 8/10

Elden Ring Shadow of the Erdtree może pochwalić się bardzo wysoką średnią ocen zarówno w serwisie Metacritic, jak i OpenCritic – 94/100. FromSoftware po raz kolejny stworzyło dodatek, który dostarczy wielu godzin dobrej zabawy wszystkim fanom gatunku soulslike.

Źródło: Metacritic

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.