Elden Ring Shadow of the Erdtree na PC się zacina? From Software radzi wyłączyć jeden program

Shadow of the Erdtree

Gry od From Software w wydaniu na PC nigdy nie grzeszyły idealną optymalizacją i niemal zawsze zdarzały się tym pozycjom mniejsze lub większe problemy techniczne. Podobnie jest w przypadku Elden Ring Shadow of the Erdtree, który cierpi na kilka problemów natury technicznej. W najnowszym komunikacie studia możemy przeczytać, że From Software zdaje sobie sprawę z jednego konkretnego problemu i ma nawet dla graczy poradę.

From Software radzi jak poradzić sobie z przycięciami Elden Ring Shadow of the Erdtree na PC

Na profilu poświęconym wsparciu technicznemu From Software pojawił się wpis, w którym studio informuje, że gracze doświadczający przycięć w trakcie zabawy przestali korzystać z dodatkowych oprogramowań do myszek. Aplikacje tego rodzaju mogą bowiem wchodzić w konflikt z Elden Ring Shadow of the Erdtree, doprowadzając w efekcie do zacięć, spadków wydajności, co oczywiście wpływa negatywnie na całą zabawę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Firma radzi więc wyłączyć aplikacje tego rodzaju i ponownie sprawdzić, jak pod względem wydajności radzi sobie gra. Jeśli zauważamy poprawę, to właśnie tego rodzaju oprogramowania odpowiadały za spadki wydajności. Z drugiej strony odpowiedzialne mogą za taki stan rzeczy być inne programy takie jak Discord, OBS itp.

W komentarzach pod wpisem sporo osób wprost pyta, czemu From Software nie wprowadzi do kolejnej aktualizacji rozwiązania tego problemu, a zamiast tego daje graczom obejście problemu. Z drugiej strony może być to tylko tymczasowa porada, która ma pomóc tylko do czasu wydania stosownej łatki.

Rozwiązaniem potencjalnych spadków i przycięć może być też zejście z ustawieniami graficznymi, które najbardziej obciążają nasze komputery. W ramach ostatniej aktualizacji otrzymaliśmy też od From Software radę, aby sprawdzić, czy gra automatycznie nie włączyła opcji Ray Tracingu, która potrafi wycisnąć siódme poty nawet ze stosunkowo mocnych maszyn. To także warto mieć na uwadzę, jeśli zależy nam na jak najlepszej wydajności.

Źródło: dsogaming.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.