Elden Ring Shadow of the Erdtree nadal ma problemy z wydajnością! Ostatnia rada Bandai Namcio nie pomaga

Elden Ring Morgott

From Software od momentu premiery DLC Shadow of the Erdtree do Elden Ring wprowadza jeszcze popremierowe poprawki, których celem jest poprawa tego, co nie do końca zagrało w przypadku debiutu. Ostatni patch o numerach 1.12.3 trafił do graczy wczoraj i poza licznymi zmianami w zakresie gameplayu pojawiły się rady dotyczące problemów z wydajnością. Okazuje się jednak, że jedna z nich jest absolutnie chybiona, a to nie tyle zdenerwowało, ile wręcz rozśmieszyło niektórych graczy.

Odbudowa bazy danych na PS5 nie pomoże na problemy z wydajnością w Elden Ring Shadow of the Erdtree

Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree

Mowa o sugestii dotyczącej odbudowania bazy danych w trybie awaryjnym na PS5. Wykonanie tego miało doprowadzić do poprawy wydajności gry na tej konkretnej platformie. Brzmi to na pozór całkiem logicznie, bo taki ruch ma na celu skanować dysk i tworzyć nowe bazy danych, co może być przydatne, jeśli system nie działa poprawnie, albo gry po usunięciu z dysku nadal widoczne są na głównym ekranie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto jednak podkreślić, że jest to rozwiązanie bardziej dotyczące samego oprogramowania, a nie konkretnych gier. Ingerencja tegoż w pliki konkretnych pozycji, które są zainstalowane na konsolach, jest niska i w zasadzie to nijak się ma do kwestii wydajności.

Podobnego zdania jest Lance McDonald, czyli popularny dataminer specjalizujący się w szukaniu informacji „na zapleczu” ekosystemu PlayStation. Twierdzi on, że odbudowa baz danych nie wpływa w żaden sposób na wydajność gier i pokusił się nawet o stwierdzenie, że przypomina to sytuację, gdy dostawa internetu sugeruje usunięcie plików cookies z przeglądarki, aby przyśpieszyć działanie internetu. Wymowne, prawda?

Wychodzi więc na to, że deweloperzy muszą poważnie przysiąść do tematu wydajności w Elden Ring oraz dodatku Shadow of the Erdtree na konsolach i przestać dawać tego rodzaju rady. Możliwe, że kolejne aktualizacje wprowadzą wreszcie coś, co sprawi, że tytuł ten będzie działać płynniej i bez irytujących przycięć.

Źródło: gamesradar.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.