Electronic Arts i Nike nawiązują współpracę. Firmy zamierzają wprowadzić NFT do gier sportowych

Electronic Arts FIFA 23 NFT

Temat NFT co jakiś czas wraca do mediów szerszego nurtu, wzbudzając spore i często bardzo skrajne emocje wśród ludzi. Nie jest więc zdziwieniem, że kwestia ta regularnie wraca także do branży gier, bo wielcy wydawcy szukają w tym okazji na niemały zarobek. Tematem tym zainteresowało się nawet Electronic Arts, które po nawiązaniu współpracy z firmą Nike zamierza wprowadzić do swoich gier nietypowe rozwiązanie.

Electronic Arts i Nike wypuszczą specjalne NFT do gier sportowych Kanadyjczyków

EA Sports
EA Sports

Okazuje się bowiem, że Nike wystartowało z własną platformę NFT nazwaną .Swoosh. Jest to nic innego jak wirtualne avatary popularnych modeli obuwia wydanego przez firmę w ciągu wielu lat działalności. Na mocy współpracy z Electronic Arts NFT to pojawi się w najnowszych sportowych grach wydawanych przez kanadyjską firmę, a więc w m.in. w EA Sports FC.

Oczywiście oświadczenie wystosowane przez Nike głosi, że dzięki temu gracze będą mogli doświadczyć „nowych poziomów personalizacji”, a co za tym idzie mieć możliwość jeszcze lepszego wyrażania siebie podczas starć na wirtualnych wydarzeniach sportowych.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek bezprzewodowych

Kup FIFA 23

Na ten moment nie podano żadnych konkretów dotyczących terminu wprowadzenia technologii do gier EA, ani nawet cen jakie musieliby płacić gracze za takie dodatkowe opcje. Nike zapowiedziało, że więcej szczegółów ogłoszone zostanie „w najbliższych miesiącach”, więc zainteresowanym nie pozostaje nic innego jak tylko czekać…

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.