Electronic Arts ma w planach premiery aż 6 gier. Firma chwali się też znakomitymi wynikami FIFY 23

Electronic Arts

Electronic Arts opublikowało raport finansowy podsumowujący drugi kwartał roku fiskalnego 2023. Poza szeregiem cyferek i informacji dla inwestorów znalazły się też w nim całkiem ciekawe informacje na temat planów wydawniczych firmy na kolejne kilka miesięcy. Wiele wskazuje na to, że gracze nie będą mieli powodów do narzekań.

Electronic Arts twierdzi, że FIFA 23 zaliczyła najlepszą premierę w historii serii

Według opublikowanego sprawozdania Electronic Arts zamierza do końca roku finansowego 2023 (koniec w marcu 2023) wydać jeszcze aż sześć nowych tytułów. W zestawieniu tym znalazły się takie produkcje jak:

  • Need for Speed Unbound
  • Dead Space Remake
  • PGA Tour
  • Super Mega Baseball
  • Wild Hearts
  • „Główne IP”

Najbardziej uwagę przyciąga ostatnia pozycja nazwana po prostu „Główne IP”. Wiele osób spekuluje, że chodzić może o grę Star Wars Jedi: Ocalały, choć brak na to jakichkolwiek dowodów. Jednocześnie firma przekazała drobnym drukiem, że premiera ich nadchodzącej gry mobilnej The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth została przesunięta poza rok finansowy 2023, aby zapewnić jej „lepszy start”.

Dodatkowo EA pochwaliło się także znakomitym wynikiem, jaki osiągnęła FIFA 23. Raport wskazuje, że sprzedaż tej produkcji wzrosła przez pierwsze 4 tygodnie o 10% w porównaniu z FIFĄ 22. Firma potwierdza tym, że była to najlepsza premiera w historii tej serii gier piłkarskich.

Przeczytaj też: Najlepsze gry samochodowe

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że według tego sprawozdania regularnie na serwerach EA melduje się około 600 milionów graczy, co również stanowi całkiem imponujący wynik. Wszystkie te informacje podsumowuje fakt, że korporacja osiągnęła przychód na poziomie 427 milionów dolarów. Trzeba przyznać, że jest to całkiem imponujący wynik i pozostaje mieć nadzieję, że jest to dobry prognostyk dla zbliżających się premier.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!