[Akt.] Electronic Arts zaczyna odchodzić od fizycznych wydań gier. Zmiany wchodzą w życie już w pierwszych krajach

Electronic Arts Fifa 23 Battlefield 2042

Przewaga cyfrowych wydań gier nad fizycznymi zarysowała się w ostatnim czasie bardzo mocno. Coraz większa ilość wydawców zauważa regularny spadek zainteresowania pudełkowymi grami, a atrakcyjność ofert w sklepach takich jak Steam czy Epic Games Store tylko przyśpiesza ten proces. Włodarze Electronic Arts zdając sobie z tego sprawę, zdecydowali się na podjęcie zdecydowanych kroków.

REKLAMA

Niemiecki oddział Electronic Arts rezygnuje ze sprzedaży pudełkowych wersji gier

Battlefield 2042 i FIFA 22
Battlefield 2042 i FIFA 22

Najnowszy raport roczny niemieckiego oddziału Electronic Arts wskazuje, że jest on w trakcie procesu odejścia od fizycznych nośników danych. Na ten moment „odbija się to negatywnie na przychodach”, bo te nie są obsługiwane przez EA, a przez „podmiot stowarzyszony”. W obliczu tego filia EA w okolicach maja bieżącego roku rozpoczęła restrukturyzację, w wyniku której nie będzie generować sprzedaży z towarów fizycznych (czyt. pudełkowych wersji gier) w krajach niemieckojęzycznych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że oddział ten odpowiada nie tylko za Niemcy, ale także Austrię, Szwajcarię oraz kraje Skandynawskie.

Przeczytaj też: Czy pad do PS5 pasuje do PS4

Polscy fani pudełkowych gier takich jak FIFA czy Battlefield nie mają na razie powodów do obaw, bo do tej pory rodzimy oddział nie ogłosił podobnych kroków. Mimo tego zdaje się, że jest to pierwszy poważniejszy krok w stronę zupełnego odejścia od fizycznych wydań nowych produkcji. Czy jest to dobre podejście? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie.

REKLAMA

Aktualizacja27.10.2022, 17:30

Electronic Arts skontaktowało się z naszą redakcją, przesyłając następujące oświadczenie:
„Nie wstrzymaliśmy fizycznej dystrybucji naszych gier w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, a gracze nadal będą mogli kupować nasze gry u sprzedawców w całym regionie. Ostatnie doniesienia twierdzące inaczej są nieadekwatnym odzwierciedleniem informacji zawartych w statutowym sprawozdaniu finansowym EA Germany”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!