Embracer Group nie zaprzecza planom zamknięcia Free Radical Design. Niepewne losy legendarnego studia

Embracer Group Free Radical Design

Rok 2023 bez wątpienia nie oszczędza nawet największych korporacji w branży, zmuszając ich do cięcia kosztów, a co za tym idzie — zwolnień pracowników. W tej materii prym zdaje się wieść szwedzki konglomerat Embracer Group, który w ubiegłym kwartale musiał odprawić przeszło 900 pracowników w ramach restrukturyzacji. Redukcja etatów odbija się też na studiach podległych szwedom, a najbardziej może to odczuć Free Radical Design.

Embracer Group nie stawia jasnego stanowiska wobec przyszłości Free Radical Design

TimeSplitters
TimeSplitters

Pogłoski na temat zamknięcia Free Radical Design pojawiły się pod koniec ubiegłego tygodnia na podstawie źródeł zbliżonych do studia. Temat ten został więc poruszony przy okazji konferencji podsumowującej ostatni kwartał bieżącego roku finansowego.

CEO Embracer Group — Lars Wingefors — zapytany o przyszłość twórców serii TimeSplitters nie przedstawił jasnego stanowiska wobec pojawiających się plotek. Zamiast tego dał on do zrozumienia, że faktycznie może tak być, choć zrobił to bardzo ogólnikowo.

Ogólnie mogę powiedzieć, że w miejscach pracy na całym świecie jest wiele sytuacji, które mogą doprowadzić do restrukturyzacji. Wtedy trzeba przeprowadzić negocjacje związkowe lub podjąć inne kroki prawne, aby coś sfinalizować.

Lars Wingefors

Brak jasnego stanowiska wobec plotek nie jest dobrym prognostykiem, choć oczywiście jeszcze o niczym nie świadczy. Najwidoczniej Szwedzi wolą pozostawić sobie otwarte drzwi na podejmowanie kolejnych decyzji biznesowych.

Przeczytaj też: Smartfon do 2000 zł

Potencjalne zamknięcie Free Radical Design byłoby wielkim ciosem nie tylko dla deweloperów, ale też dla fanów serii TimeSplitters, którzy czekają na wielki powrót tego IP. Kilka lat temu Embracer Group dało na to nadzieje, przywracając do życia legendarne studio. Swoistym chichotem losu byłoby zamknięcie go, zanim światło dzienne ujrzałaby oczekiwana przez wielu produkcja.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.