Embracer Group może zamknąć kolejne zasłużone studio! Kolejne problemy szwedzkiego giganta

Embracer Group TimeSplitters

Embracer Group od pewnego momentu nie ma najlepszej passy, a kłopoty szwedów coraz częściej pojawiają się na pierwszych stronach gazet. Jakiś czas temu pojawiły się wieści o planach sprzedaży studia Gearbox, a na początku września dotarły do nas wieści o zamknięciu twórców Saints Row. Nowe pogłoski wskazują, że w planach wydawcy jest kolejne zamknięcie studia.

Embracer Group może szykować się do ogromnych zwolnień w Free Radical Design

TimeSplitters Future Perfect
TimeSplitters Future Perfect

Według informacji przekazanych przez VGC zasłużone studio Free Radical Design (twórcy TimeSplitters) może zostać zamknięte przez decyzję Embracer Group. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że zespół uznanych deweloperów dopiero dwa lata temu został przywrócony do życia.

Źródła na które powołuje się redakcja, wskazuje, że pracownicy studia dostali w ostatnim czasie wiadomości o możliwych zwolnieniach. Powodem tychże ma być oczywiście restrukturyzacja i szukanie wzmocnień finansów.

Warto wspomnieć, że zgodnie z brytyjskimi przepisami prawa pracy, pracodawca ma obowiązek poinformować pracowników o ewentualnych zwolnieniach na co najmniej 30 dni przed ich wdrożeniem w życie. Jednocześnie nakładany jest na niego obowiązek szukania rozwiązania zaistniałego problemu.

TimeSplitters
TimeSplitters

Najwidoczniej poszukiwania nie idą zbyt dobrze, bo już teraz na portalu LinkedIn pojawiło się kilkanaście ogłoszeń od pracowników studia, którzy szukają nowej pracy. Wśród tych osób znaleźli się: główny projektant gry, starszy grafik, kierownik działu IT czy projektant gier.

Przeczytaj też: Gry na PS Vita

Na moment pisania tego newsa ani Embracer Group, ani samo studio Free Radical Design nie odniosły się do tych doniesień. Przyszłość deweloperów jest jednak wyjątkowo niepewna i stawia pod znakiem zapytania aktywne projekty deweloperów. Możliwe więc, że popularna seria TimeSplitters jednak nigdy nie wróci do życia. Trochę szkoda.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.