Embracer Group sprzeda twórców Borderlands? Konglomerat ma szukać „wzmocnień swoich finansów”

Borderlands 3

Dwa lata temu Embracer Group zdecydowało się na całkiem konkretny zakup, a więc Gearbox Entertainment. Twórcy m.in. serii Borderlands najwidoczniej nie zagrzeją zbyt długo pod skrzydłami szwedzkiego konglomeratu. Najnowsze doniesienia wskazują, że popularne studio może w przyszłości zmienić swojego właściciela.

Gearbox może niebawem opuścić szeregi Embracer Group

Borderlands
Borderlands

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Reutersa Embracer Group ma rozważać różne opcje związane z Gearbox Entertainment. Jedną z nich jest ponoć sprzedaż studia innemu przedsiębiorstwu. Zgodnie z doniesieniami na jakie powołuje się redakcja, szwedzki gigant chce w ten sposób „wzmocnić swoje finanse”.

Co ciekawe, konglomerat, chcąc sprzedać jedno ze swoich studiów, współpracuje m.in. z Goldman Sachs, a więc jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie.

Zgodnie z informacjami, jakie podały anonimowe źródła, Embracer zdecyduje się na pozbycie Gearbox Entertainment tylko pod warunkiem wykazania zainteresowania przez potencjalną stronę trzecią.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Borderlands 3

Na ten moment nie wiadomo, czy jakiekolwiek przedsiębiorstwo zgłosiło się po twórców Borderlands, jednak sytuacja zdaje się bardzo dynamiczna. Warto w tym kontekście wspomnieć, że na początku września Embracer Group zdecydowało się na zamknięcie studia Volition. Wówczas był to efekt ostatniej restrukturyzacji, która zaszła w szeregach szwedzkiego giganta. Czyżby Gearbox — wzorem twórców Saints Row — nie rokował na przyszłość? Czas pokaże.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.