Bloober Team przygotowuje grę dla Nintendo? Polacy mogą pracować nad horrorem na Switcha

Emio

Polski Bloober Team ma ostatnio ręce pełne roboty za sprawą Silent Hill 2, ale wzrok firmy nie zatrzymuje się na tym. Równolegle pracuje ona nad kilkoma innymi projektami. Jednym z nich może być tajemniczy horror dla Nintendo.

Emio to gra polskiego Bloober Team?

Teaser Emio

Wczoraj Nintendo podzieliło się z nami ciekawym teaserem, który najprawdopodobniej wprowadza nas do gry Emio. Wygląda na to, że to tajemniczy horror, który trafi na Switcha i być może też jego następcę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, całkiem prawdopodobne, że Emio jest polską grą. Mógłby za nią być odpowiedzialny Bloober Team, który specjalizuje się w tym gatunku.

Wystarczy spojrzeć na Projekt M – jeden z niezapowiedzianych jeszcze tytułów Bloobera. Piotr Babieno zdradził nam wcześniej, że powstaje on we współpracy z najlepszymi twórcami na platformy Nintendo.

Prawdopodobieństwo jest tym większe, że sami Japończycy raczej nie zajmują się produkcją tego typu gier osobiście. Ponowne otwarcie się na niego mogłoby też przysporzyć im nowych klientów, którzy zdecydowaliby się na Nintendo Switch i Switch 2.

Na konkrety poczekamy jeszcze chwilę. CEO Bloober Team zdradził nam bowiem, że więcej szczegółów dotyczących Projektu M zostanie ujawnione w tym roku.

Źródło: Eurogamer

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.