Enotria: The Last Song z nową datą premiery! Włoski soulslike będzie można przetestować już niebawem

Enotria The Last Song

Enotria: The Last Song jest jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów 2024 roku przez fanów gatunku soulslike. Produkcja miała trafić w ręce graczy za nieco ponad miesiąc, lecz twórcy zostali zmuszeni do przesunięcia debiutu z powodu ogłoszenia dodatku do Elden Ring. Teraz deweloperzy ogłosili nową datę premiery, która wydaje się ostateczna, a także zapowiedzieli wersję demo, która pojawi się już niebawem.

Enotria: The Last Song — nowa data premiery i zapowiedź wersji demonstracyjnej

Enotria: The Last Song

Enotria: The Last Song to gra włoskiego studia Jyamma Games z siedzibą w Mediolanie. Tytuł ten już od pierwszej zapowiedzi przykuł uwagę fanów soulslikeów, prezentując na materiałach wideo charakterystyczny dla gatunku styl rozgrywki ze stylistyką niczym z florenckich czy weneckich karnawałów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety, Enotria: The Last Song nie ma nie ma łatwej przeprawy, by trafić na growy rynek. Twórcy zostali zmuszeni do przesunięcia daty premiery, ze względu na kolidującą w tym samym czasie premierę dodatku Shadow of the Erdtree do innej gry z tego samego gatunku, czyli Elden Ring. Deweloperzy przyznali, że wypuszczenie tytułu w ten sam dzień byłoby dla ich produkcji „samobójstwem”, gdyż cała uwaga zostałaby skupiona w tym okresie na dziele FromSoftware i ustalili debiut rynkowy Enotrii na 21 sierpnia 2024 roku.

Kolejne wieści o tytule niezwykle zasmuciły posiadaczy konsol Xboxa, gdyż Jyamma Games ogłosiło, że gra przynajmniej na premierę nie trafi na sprzęt Microsoftu. Wiele osób spekulowało, że przyczyną pominięcia tych konsol przez deweloperów był brak osiągnięcia odpowiedniej optymalizacji na Xbox Series S.

Okazuje się jednak, że deweloperzy będą potrzebowali jeszcze trochę czasu, aby dopracować swoją produkcję. Ogłoszono właśnie, że premiera Enotria: The Last Song została przesunięta na 19 września 2024 roku.

Osoby, które z niecierpliwością wypatrują tytułu mogą czuć się zawiedzione, jednak studio ma dla fanów również dobre wieści. 22 maja 2024 roku na PC i PlayStation 5 ukaże się grywalne, 8-godzinne demo, dzięki któremu wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z produkcją.

Oprócz tych wieści na kanale IGN w serwisie YouTube opublikowano również 15-minutowy fragment rozgrywki, w którym przedstawiano różne elementy rozgrywki, zdradzono czym deweloperzy inspirowali się w trakcie prac, a także podano rekomendowaną specyfikację techniczną. Warto jest więc obejrzeć ten materiał.

Enotria: The Last Song ukaże się na PC oraz konsoli PlayStation 5. Dajcie znać, czy czekacie na tę produkcję!

Źródło: IGN

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.