Epic Games Store będzie miał więcej dużych gier na wyłączność. Sklep chce przyciągnąć użytkowników Steama

Epic Games Store

Epic Games Store planuje większą ilość głównych premier na wyłączność. Jak możemy się domyślać, oznacza to kolejne inwestycje w celu zrekompensowania deweloperom publikacji ich gier tylko w jednym sklepie przynajmniej przez pewien okres. Strategia ta ma przyciągnąć dotychczasowych użytkowników Steama.

REKLAMA

Epic Games Chce mieć wyłączność na większą ilość dużych gier. Małe tytuły nie wystarczą, aby odebrać graczy Steamowi

Zwiastun Borderlands 3

Epic Games Store zasugerował graczom, że sklep doczeka się większej ilości dużych premier na wyłączność. Jak się bowiem okazuje, mniejsze tytuły ze społecznością zgromadzoną na Steamie nie przeniosły jej zainteresowania na konkurencyjną platformę Epica nawet wtedy, gdy ich premiery były ograniczone tylko do niej.

Z drugiej strony jako przykład podano Borderlands 3. Premiera tej gry AAA wyłącznie w sklepie Epica miała zdaniem jego głównego managera „zmiażdżyć” oczekiwania. Natomiast prezes całej firmy – Tim Sweeney – stwierdził z kolei, że ta stara się dopracowywać strategię na podstawie tego, co sprawdziło się przy poprzednich premierach. Możemy spodziewać się więc dalszego wykupowania wyłączności spośród większych produkcji z ugruntowaną pozycją na rynku.

Zobacz też: Telewizor 65 cali – najlepsze modele

Z drugiej strony Epic ma również własne plany wydawnicze. Wśród nich najbardziej rozpoznawalnymi tytułami wydają się Alan Wake 2 oraz kolejne projekty twórców Limbo, Playdead i The Last Guardian.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!