Epic Games Store kończy wsparcie dla Windowsa 7 i 8. Sklep podąża śladami Steama

Epic Games Store

Windows 7 i 8 mają już swoje lata, więc nic dziwnego, że kolejne aplikacje przestają je wspierać. Tak samo postąpi też finalnie Epic Games Store. Zmiany wejdą w życie już za kilka miesięcy.

Koniec wsparcia dla Windowsa 7 i 8 w Epic Games Store

Epic Games Store
Epic Games Store

Zapewne liczba użytkowników starszych systemów nie jest już zbyt liczna. Ale i tak warto ich poinformować, że kolejna usługa gamingowa zrezygnuje ze wspierania przeznaczonej dla nich aplikacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tym razem chodzi o Epic Games Store. Sklep zakończy wydawanie aktualizacji dla Windowsa 7 i 8 już w czerwcu 2024 roku. Zmiany obejmą także 32-bitową odmianę systemu Windows 10.

Co więc się stanie, jeśli do tego czasu nie zmienimy naszego systemu? Korzystanie z Epica nadal będzie możliwe, ale po prostu w „nieoficjalny” sposób. Użytkownicy narażają się także na brak otrzymywania jakichkolwiek aktualizacji.

Ponadto jest jeszcze jeden minus. Nikt nie gwarantuje bowiem, kiedy konkretnie sklep przestanie działać. Trzeba więc o tym pamiętać.

Epic Games Store jest już drugim dużym sklepem, który zdecydował się na podobny krok. W zeszłym roku podobne ogłoszenie umieścił Steam.

Źródło: Epic Games Store

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.