Eternal Strands zaprezentowane na pierwszym zwiastunie! Tytuł twórcy serii Dragon Age zachwyca klimatem

Eternal Strands

W zeszłym tygodniu portale growe obiegła wiadomość, w której Yellow Brick Games zapraszało na ujawnienie swojej pierwszej gry. Studio założone m.in. przez Mike’a Laidlaw’a, byłego dyrektora kreatywnego serii Dragon Age pokazało wtedy na krótkim wideo niezwykle klimatyczny świat. Teraz dzięki inicjatywie IGN First wiemy, że produkcja nosi nazwę Eternal Strands a wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć pierwszy pełnowartościowy zwiastun.

Eternal Strands — pierwsza gra studia Yellow Brick Games

Eternal Strands — zwiastun

Studio Yellow Brick Games kilka dni temu zapowiedziało, że za pośrednictwem inicjatywy IGN First 2 kwietnia 2024 roku zaprezentuje swoją pierwszą produkcję. Twórcy rzecz jasna wywiązali się z danego słowa i pokazali pierwszy zwiastun Eternal Strands, przygodowej gry akcji osadzonej w niezwykle klimatycznym świecie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloperzy jasno zaznaczyli, że przy projektowaniu gry inspirowali się takimi tytułami jak Shadow of the Colossus czy Monster Hunter. Widać to w samym zwiastunie, gdzie nasza bohaterka toczy pojedynek z kilkudziesięciometrowym gigantem, a także wspina się na niego w trakcie pojedynku.

Warto też zwrócić uwagę na śliczną oprawę graficzną Eternal Strands, która może budzić skojarzenia z takimi grami jak The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Jusant czy Immortals: Fenyx Rising.

Twórcy zdradzili ogólny zarys fabularny Eternal Strands, a także to, że oprócz walki w rozgrywce będziemy musieli korzystać m.in. z żywiołów do skutecznego pokonywania przeciwników.

Wciel się w rolę Brynn, młodej, ale nieustraszonej Tkaczki, która koniecznie chce odzyskać kulturalną ojczyznę swego ludu. Skorzystaj z potężnych zdolności magicznych i arsenału broni, aby zmierzyć się z wrogami – od humanoidalnych konstruktów po olbrzymie bestie. Używaj otoczenia i temperatury, aby zyskać przewagę w walkach z różnorodnymi, fantastycznymi stworzeniami. Skieruj ognisty oddech smoka na pokrytych lodem sługusów. Wspinaj się na dowolne powierzchnie i korzystaj ze zdolności magicznych, aby utworzyć nowe ścieżki. Odkryj świat, zbadaj zaginione tajemnice Enklawy i rzuć wyzwanie potężnym tytanom.

Opis gry Eternal Strands w serwisie Steam

Eternal Strands od początku powstaje na silniku Unreal Engine 5, co ma zapewnić produkcji dobrą optymalizację, a także fenomenalne walory graficzne. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że tytuł jest tworzony przez 68-osobowy zespół złożony z weteranów branży m.in. z BioWare czy Ubisoftu.

Twórcy zrezygnowali też z zewnętrznego wydawcy, jakim była firma Take-Two. Oznacza to, że Eternal Strands zostanie opublikowane samodzielnie przez Yellow Brick Games.

Premiera Eternal Strands planowana jest na 2025 rok, jednak nie znamy jeszcze dokładnej daty. Produkcja będzie dostępna na PC, a także na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Tytuł można dodawać już do swojej listy życzeń w serwisie Steam i jeśli darzycie sympatią takie gry jak najnowsze części z serii The Legenda of Zelda czy Immortals: Fenyx Rising to zdecydowanie warto to zrobić.

Źródło: VGC, IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.