Euro 2024 niczym EA Sports FC 24. Mecze w TVP Sport obejrzysz w wyjątkowej technologii

EA SPORTS FC 24

Już w tym tygodniu rusza Euro 2024. Dodatek poświęcony turniejowi jest już dostępny w EA Sports FC 24, ale co ciekawe, oficjalne transmisje meczów też będą w pewien sposób z niej czerpać. Wszystko dzięki pewnej technologii, którą wykorzysta również TVP Sport.

Mecze Euro 2024 z technologią Hawk-Eye w TVP Sport

Technologia hawk-eye umożliwia nam podgląd mapy boiska oraz statystyk na żywo podczas oglądania meczów. Dzięki niej znamy siłę strzału, nazwisko będącego przy piłce zawodnika, dane dotyczące spodziewanych goli drużyny i wiele więcej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak ogłosiło TVP Sport, hawk-eye zostanie użyte podczas transmisji Euro 2024. Mecz otwarcia pomiędzy Niemcami a Szkocją obejrzymy w ten sposób na YouTube, a pozostałe spotkania będą dostępne w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej stacji.

Demo tego rozwiązania można podejrzeć na tym nagraniu z finału Ligi Mistrzów. Trzeba przyznać, że wygląda to całkiem podobnie do gry komputerowej. Fani symulatorów piłkarskich powinni się więc czuć dobrze w otoczeniu dodatkowych, wyświetlanych na ekranie komunikatów.

Niestety my na pierwszy mecz Polaków w technologii hawk-eye poczekamy trochę dłużej. Pierwsze starcie z Holandią odbędzie się bowiem dopiero w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00.

Źródło: Twitter

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2339 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.