Everspace 2 wkrótce opuści wczesny dostęp. Poznaliśmy datę debiutu pełnej wersji gry w Xbox Game Pass

Everspace 2 statek kosmiczny

Everspace 2 to jedna z pozycji, która zaprezentowana została pod koniec stycznia podczas zamkniętego wydarzenia ID@Xbox Digital. Jak wskazuje dopisek „2” przy tytule, jest to kontynuacja całkiem popularnego kosmicznego shootera z elementami roguelike wydanego jeszcze w 2017 roku. Podczas krótkiego pokazu szef studia Rockfish Games — Michael Schade — zdradził całkiem sporo informacji na temat tego, czego możemy spodziewać się po tej produkcji.

Everspace 2 odrzuci pewne schematy znane z oryginału na rzecz bardziej RPG-owego podejścia – jest data premiery pełnej wersji

Everspace 2
Everspace 2

Zapewne najważniejszą informacja będzie fakt, że Everspace 2 po prawie 5 latach bytowania we wczesnym dostępie opuści early access dokładnie 6 kwietnia 2023 roku. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że podana data dotyczy wersji PC, ponieważ posiadacze konsol na premierę muszą poczekać do wakacji bieżącego roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Everspace 2 zaoferuje przede wszystkim pół-otwarty świat, który gracze będą mogli przemierzać bez większego skrępowania. Do dyspozycji oddane zostanie wiele układów planetarnych, gwiazd oraz baz kosmicznych, które będzie można odwiedzać.

Na graczy, którym niestraszne są poważniejsze i bardziej wymagające wyzwania czekać będą swoiste instancje w formie szczelin, których przejście zapewni dostęp do o wiele lepszego wyposażenia. Wykonanie ich jednak możliwe będzie dopiero w późniejszych etapach zabawy i wymagać ma dość sporo wprawy.

Everspace 2
Everspace 2

Michael Schade zapewnił, że przygotowany na potrzeby produkcji świat pełen będzie różnorodnych i ciekawych miejsc, w których bardziej dociekliwi gracze znajdą wiele ukrytych znajdziek oraz elementów przeznaczonych do personalizacji maszyn.

Skoro mowa o personalizacji to warto w tym miejscu zaznaczyć, że Everspace 2 w przeciwieństwie do poprzedniej części będzie tytułem bardziej RPG-owym, który nastawiony będzie na rozwój swojej kosmicznej floty. W trakcie zabawy gracze natkną się także na innych pilotów, z którymi będzie można się zaprzyjaźnić, aby uczynić z nich członków swojej drużyny.

Przyglądając się bliżej warstwie wizualnej, trzeba przyznać, że wykorzystanie silnika Unreal Engine było bardzo dobrym wyborem, zwłaszcza że przeskok graficzny względem oryginału jest zauważalny. Twórcy podobnie jak w przypadku pierwszej części zaimplementowali możliwość wyboru dwóch trybów kamery — TPP oraz bardziej immersyjnego FPP. Wybór drugiej opcji wcale nie wiąże się z ograniczonym dostępem do statystyk takich jak np. punkty życia, bo te widoczne będą w kokpicie pilota.

Everspace 2 ma być przystępne zarówno dla osób zaznajomionych z pierwszą częścią, jak i dla tych, którzy dopiero zaczną swoją przygodę z tą marką. Deweloper podkreślił jednak, że znajomość fabuły oryginału na pewno ułatwi zrozumienie opowieści, którą opowie kontynuacja.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł – najlepsze modele

Opierając się na zapewnieniach dewelopera, wymaksowanie całej produkcji powinno zająć około 200 godzin, co jest naprawdę bardzo imponującym wynikiem. Wszyscy zainteresowani Everspace 2 mogą już teraz przetestować ten tytuł, bo — tak jak zostało to już podkreślone powyżej — jest on dostępny na platformie Steam oraz w abonamencie PC Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.