Everspace 2 zawdzięcza swoją jakość Game Passowi. Dzięki tej usłudze gra ma być lepsza nawet na PS5

Everspace 2 Xbox Game Pass

Od kwietnia bieżącego roku w usłudze PC Game Pass gości najnowsza produkcja od Rockfish Games, a więc Everspace 2. Pozycja ta spotkała się z naprawdę ciepłym przyjęciem ze strony graczy, a prezes studia niedługo po debiucie w usłudze Microsoftu przyznał, że obecność gry w usłudze Microsoftu pomogła jej w ogólnej sprzedaży. Deweloper przy okazji zbliżającej się premiery konsolowej ponownie postanowił wypowiedzieć się na temat pozytywów płynących z obecności w abonamencie „Zielonych”.

Everspace 2 będzie lepszą grą na każdej platformie dzięki obecności w Xbox Game Pass

Everspace 2 – zwiastun premierowy

W trakcie wydarzenia Xbox Expansion Podcast dyrektor generalny Rockfish Games — Michael Schade — stwierdził, że obecny kształt Everspace 2 to w pewnym stopniu zasługa Microsoftu. Przyznał on, że bez współpracy z producentem Xboxów najnowsze gra studia byłaby znacznie mniejsza.

Mogliśmy [zrobić Everspace 2 bez obecności w Xbox Game Pass — przyp. red.], ale byłaby to mniejsza gra. Część funduszy — jak przykładowo opłata licencyjna — jest pobierana, gdy uruchamiasz PC Game Pass w programie Game Preview, co zresztą zrobiliśmy. Potem dostajesz znaczną część licencji, co umożliwiło nam pracę nad grą jeszcze przez dziewięć miesięcy.

Michael Schade

Oznacza to, że dzięki umowie z Microsoftem deweloperzy Everspace 2 mogli w spokoju i bez większych obaw o finanse dopracowywać swój projekt. To naturalnie przełożyło się na ogólny stan techniczny tejże produkcji. Z tego też powodu Schade twierdzi, że Game Pass to „jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza usługa w branży”.

Everspace 2
Everspace 2

W kontekście pochwał przewinął się także wątek nadchodzącej premiery konsolowego wydania kosmicznej strzelanki od Rockfish Games. Dyrektor generalny stwierdził, że dzięki wpływowi Xbox Game Pass Everspace 2 będzie lepszą grą dla wszystkich — w tym też tych, którzy zdecydują się zakupić ją na konsolach PS5.

Więc tak — to maksymalna elastyczność, dodatkowe fundusze i [dzięki temu] po prostu robisz lepszą grę. I każdy jest szczęśliwy! Nawet jeśli ktoś nie korzysta z Game Passa, to [i tak] otrzymują lepszą grę. Nawet fani PlayStation dostają lepszą produkcję na PS5 właśnie dzięki umowie z Game Passem.

Michael Schade

Przeczytaj też: Co to jest eGPU?

Kup Everspace 2

Czy na faktycznie konsolowe wydanie Everspace 2 na konsolach osiągnie sukces porównywalny z wydaniem pecetowym? Tego dowiemy się po premierze, która ustalona została na 15 sierpnia 2023. Produkcja zadebiutuje wtedy na PS5 i Xbox Series X|S. Oczywiście od początku tytuł ten dostępny będzie w ramach biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.