Game Pass pomógł w sprzedaży Everspace 2. Prezes studia odpowiedzialnego za grę zabrał głos w sporze

PC Game Pass Everspace 2

Od jakiegoś czasu trwa dyskusja na temat wpływu biblioteki Xbox Game Pass na tradycyjny model sprzedaży gier. W sporze o przejęcie Activision Blizzard Microsoft przyznał w dokumentach przesłanych CMA, że usługa „doprowadzi do kanibalizacji sprzedaży Buy-to-Play”, ale odmienne zdanie na ten temat ma prezes studia odpowiedzialnego za Everspace 2. Na ostatniej konferencji zdradził on bowiem, że umieszczenie jego gry w PC Game Pass wpłynęło pozytywnie na ilość klientów, którzy ją zakupili.

Prezes ROCKFISH Games twierdzi, że Game Pass pomógł w lepszej sprzedaży Everspace 2

Zwiastun Everspace 2

Na wstępie warto wspomnieć jeszcze o badaniu rynku, które przeprowadziła firma DFC Intelligence. Według jej ustaleń model biznesowy ustalony dla Game Passa przez Microsoft wydaje się nie działać. Na drugim końcu stołu siedzieć ma Nintendo, którego usługa działa wzmacniająco na sprzedaż sprzętu i oprogramowania.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wczoraj natomiast w chorwackim Dubrowniku odbyła się konferencja Reboot Develop Blue. Obecny na niej był między innymi prezes studia ROCKFISH Games Michael Schade, który podzielił się z innymi gośćmi garścią statystyk dotyczących Everspace 2.

Najgorętszym punktem prezentacji dewelopera był jednak fragment o PC Game Passie, do którego trafiła najnowsza gra jego firmy. Z Twittera możemy dowiedzieć się, że zdaniem Schade’a usługa nie wpłynęła negatywnie na sprzedaż tytułu – a nawet wręcz przeciwnie – przyczyniła się do jej zwiększenia.

Stwierdzenie jest uwiarygodnione zdjęciem z grafiką prezentującą sprzedaż Everspace 2 przed i po trafieniu do subskrypcji „Zielonych”. Z drugiej strony należy pamiętać, że dzieło ROCKFISH jest dostępne tylko w PC-towej odmianie Game Passa, więc może nie oddawać w pełni działania ekosystemu biblioteki Xbox Game Pass oraz jej wpływu na tradycyjny model sprzedaży.

Zobacz też: Mody do Farming Simulator 2019

Tak czy inaczej, zwolennicy usługi zyskali potężny argument w sporze o jej opłacalność. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dajcie nam znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.