Everspace 2 przechodzi na Unreal Engine 5. Deweloperzy chcą łatwiej wprowadzać aktualizacje i dodatki

Everspace 2 unreal engine

Debiutujące w sierpniu 2023 roku Everspace 2 już na samym starcie zaliczyło spore problemy na konsolach Xbox Series X|S, które niemal całkowicie utrudniały komfortową rozgrywkę. Deweloperzy co prawda rozwiązali ten problem i od tego czasu dość skutecznie rozwijają swoje najnowsze dzieło, choć problemy z płynnością nadal występują. Okazuje się, że w ramach zadbania o długofalowe wsparcie zdecydowali się podjąć niezwykle drastyczną decyzję o zmianie silnika.

Przesiadka na nowy silnik ma zapewnić Everspace 2 długoletnie wsparcie

Everspace 2
Everspace 2

Na steamowej karcie społeczności pojawił się wpis deweloperów Rockfish Games, zgodnie z którym wraz z wiosenną aktualizacją Everspace 2 przeniesie się na Unreal Engine 5. Do tej pory pozycja ta działała na wcześniejszej wersji tego silnika, co niekiedy mogło utrudniać prace deweloperom.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dzięki tej zmianie studio chce zagwarantować swoiste zabezpieczenie i pewność, że będą mogli nadal rozwijać swoją grę poprzez dodatki i aktualizację. Nadrzędnym celem jest więc długoletnie wsparcie Everspace 2, choć możliwe jest też, że zyska na tym nieco kulejąca wydajność.

Doświadczeni piloci wiedzą, że gra jest wielka i składa się na nią wiele, WIELE systemów. Wszystkie te systemy tworzą niesamowitą liczbę rzeczy, które mogą pójść źle podczas migracji w ramach tak dużej aktualizacji silnika.

Fragment komunikatu Rockfish Games

Deweloperzy zdają sobie sprawę, że proces przenoszenia gry z jednej wersji silnika na drugi nie należy do najłatwiejszych zadań. Już teraz potwierdzili oni, że napotkali kilka błędów, które starają się od razu wyeliminować.

Przeczytaj też:

Rzadko zdarza się, aby twórcy już po debiucie decydowali się na tak drastyczną decyzję. Możliwe jednak, że dzięki temu Everspace 2 pozbędzie się dość poważnych problemów z wydajnością. Zapewne wszystkiego dowiemy się dopiero po wydaniu stosownej łatki.

Źródło: Steam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.