Everspace 2 na Xbox Series X|S działa fatalnie! Deweloperzy tłumaczą przyczyny złego działania gry

Everspace 2

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami deweloperów ze studia Rockfish Games, 15 sierpnia 2023 roku na PS5 i Xbox Series X|S zadebiutował Everspace 2. Posiadacze sprzętów od Microsoftu mają dodatkowe powody do zadowolenia, bo tytuł ten dostępny jest w ramach biblioteki Xbox Game Pass, co w znaczącym stopniu wpływa na popularność pozycji. Okazuje się jednak, że w przypadku konsol „Zielonych” działanie gry — mówiąc delikatnie — pozostawia wiele do życzenia.

Everspace 2 jest niemal niegrywalną produkcją na Xbox Series X|S, bo twórcy testowali grę tylko na devkitach

Everspace 2 – trailer premierowy

Na Reddicie oraz tematycznych forach skupionych wokół Xboxa pojawiło się od wtorku wiele głosów, donoszących, że Everspace 2 w obecnej formie jest niemal niegrywalny na sprzętach Microsoftu. Produkcja Rockfish Games co kilkadziesiąt sekund zacina się na 2-3 sekundy, w znaczący sposób burząc wrażenia płynące z rozgrywki. Posiadacze konsol PS5 na ten moment nie skarżyli się na podobne problemy.

Wieści te dość szybko dotarły do deweloperów, którzy przyznali, że nie zdawali sobie sprawy, że taki problem występuje, bo… na devkitach gra działała bez zarzutu. Okazuje się więc, że nikt w studiu nie pokusił się o przetestowanie Everspace 2 na dedykowanym sprzęcie.

Hej xboksowi piloci, przepraszamy bardzo za zacięcia, które pojawiają się na konsumenckim sprzęcie, a które nie występują w ogóle na devkitach Series X oraz S, na których testowaliśmy grę. Zespół analizuje sprawę i niedługo damy znać, co dalej

Komunikat Rockfish Games

Ekipa Rocksfish Games dosyć szybko znalazła potencjalną przyczynę problemu i przekazała, że ma nadzieję, iż jeszcze w czwartek uda się im przekazać pliki certyfikacyjne do Microsoftu. Zresztą, twórcy przyznali, że sam producent Xboxów nadał problemowi „najwyższy priorytet”.

Przeczytaj też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Kup Xbox Series X

Cała sprawa wydaje się niezwykle kuriozalna, bo jeszcze miesiąc temu przedstawiciel Rockfish Games twierdził, że gra zawdzięcza swoją jakość abonamentowi Xbox Game Pass. W obecnej sytuacji niektórzy złośliwi gracze zaczęli przytaczać te słowa jako przytyk nie tylko w stronę twórców, ale także samej usługi Microsoftu. Pozostaje więc mieć nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli deweloperów i Everspace 2 zostanie naprawione jeszcze przed zbliżającym się weekendem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.