Weterani Mass Effect nie będą konkurować ze Starfieldem. Ich kosmiczne RPG ma być „innym rodzajem gry”

exodus

W trakcie The Game Awards 2023 nie tylko poznaliśmy wygranych w różnych kategoriach – mogliśmy także rzucić okiem na ciekawe zapowiedzi nadciągających tytułów. Wśród nich pojawił się trailer gry RPG Exodus, za którą odpowiedzialni są współtwórcy serii Mass Effect. Z powodu kosmicznej tematyki tytułu, pojawiły się pytania, czy Exodus będzie konkurował ze Starfieldem.

Exodus od współtwórców serii Mass Effect nie będzie konkurencją dla Starfielda

Trailer Exodus

W ostatniej rozmowie z GamesRadar do tematu ewentualnego konkurowania Exodusa ze Starfieldem odniósł się szef studia Archetype Entertainment, James Ohlen. Deweloper, który spędził ponad 20 lat pracując w BioWare, studiu odpowiedzialnym za serię Mass Effect, wyjaśnił w wywiadzie, że zespół dąży do stworzenia „najlepszego możliwego uniwersum science fiction”, zamiast konkurować z grą Starfield.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jesteśmy innym rodzajem gry niż Starfield. Co oznacza, że nadal chcemy uzyskać ten horyzont, w którym poczujesz, że możesz dotrzeć, gdzie chcesz, ale jednocześnie chcemy zaoferować spójną historię z postaciami, które można kochać lub nienawidzić, i z fascynującymi wątkami.

James Ohlen

Ohlen zaznacza także, że Exodus ma bardziej przypominać wcześniejsze dzieła członków zespołu Archetype, zatem istnieje prawdopodobieństwo, że produkcja pójdzie w ślady Mass Effect. Jak wspomina deweloper, w Exodus liczyć się będzie przede wszystkim wciągająca historia i postacie, a w centrum opowieści niekoniecznie znajdzie się rozległy świat.

Jeśli spojrzysz na rodzaje gier, które stworzyliśmy w przeszłości, prawdopodobnie możesz zgadnąć, jaki będzie balans. Ale nie sądzę, żebyśmy próbowali konkurować ze Starfieldem.

James Ohlen

Zobacz też: Gry multiplayer na telefon

Na zakończenie warto wspomnieć, że na ten moment data premiery Exodus pozostaje tajemnicą. Wiemy natomiast, że produkcja zmierza na PC, PlayStation 5 oraz Xboxy Series X|S.

Źródło: GamesRadar

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.