Pierwsze recenzje Exoprimal już dostępne. Xbox Game Pass nie doczekał się godnego następcy Dino Crisis

Exorpimal oceny

Exorpimal to produkcja zapowiedziana przez Capcom jeszcze w ubiegłym roku i przez wielu postrzegana była jako swego rodzaju duchowy spadkobierca kultowego Dino Crisis. W miarę upływu czasu twórcy ujawniali coraz to nowe fragmenty rozgrywki, napędzając zainteresowanie. Po kilku dniach od oficjalnej premiery możemy wreszcie powiedzieć, że pierwsze recenzje Exoprimal zamiast o hicie mówią raczej wybitnym średniaku.

Pierwsze recenzje Exoprimal nieszczególnie zachęcają do rozgrywki

Exorpimal — zwiastun premierowy

Pojawiające się w sieci pierwsze recenzje Exoprimal wskazują, że najnowsza gra od Capcomu broni się przede wszystkim ciekawym pomysłem na rozgrywkę, która potrafi pozytywnie zaskoczyć swoją dynamiką. Część krytyków chwali również warstwę fabularną, w ramach której przedstawione postaci są prezentowane nam w interesujący sposób. Nie sposób nie wspomnieć też o różnorodności samych egzoszkieletów, których jest na tyle dużo, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Niestety, ale w wielu recenzjach przewija się wątek ogólnej monotonii samej gry i faktu, że Exoprimal niekoniecznie spełnił wszystkie zakładane pomysły. Przedstawiciel hiszpańskiej redakcji Hobby Consolas stwierdził, że Capcom zbyt wiele „asów” zachował na popremierowy rozwój produkcji, w efekcie czego teraz oferuje nieco za mało.

Punktowany został także system progresji, który preferuje bardzo bezpieczne podejście i zamiast zauważyć namacalny wzrost mocy z poziomu na poziom, to otrzymujemy bardzo bezpieczne i zarazem trudne do zauważenia wzmocnienie naszej postaci.

Przykładowe recenzje Exorpmial

  1. Press Start – 8/10
  2. Hobby Consolas – 77/10
  3. XboxEra – 7,5/10
  4. Attack of the Fanboy – 3,5/5
  5. Finger Guns – 70/100
  6. GameGrin – 6,5/10
  7. Rectify Gaming – 6,5/10
  8. Gamereactor UK – 60/100
  9. Hey Poor Player – 60/100
  10. The Gamer – 40/100

Przeczytaj też: Gry skradanki

Jak więc widać Exorpimal nie do końca spełnił oczekiwania dziennikarzy, a dobitnym tego przykładem są średnie ocen od krytyków, które w momencie pisania tego newsa wynosiły kolejno 58 punktów w serwisie Metacritic oraz 73 na portalu Opencritic. W przypadku tej drugiej platformy zaledwie 11% recenzentów zaleca kupno Exoprimal.

Kup Exoprimal

Niewiele lepiej wyglądają Exoprimal w oczach graczy. Według serwisu Metacritic tytuł ten został oceniony przez konsumentów na ocenę 4,9. Capcom musi więc się postarać, aby uczynić swoją najnowszą grę jak najatrakcyjniejszą, w innym przypadku jej los na rynku zdaje się nadwyraz niepewny.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.