Fable 4 zalicza downgrade? Playground Games może mieć kłopoty

Nowe Fable

Nowe Fable zostało zapowiedziane niespełna dwa lata temu, a od tego czasu deweloperzy nie byli skorzy do ujawnienia konkretów nt. gry. Gdyby tego było mało, od dłuższego czasu pojawiają się plotki, jakoby tworzone Fable 4 (lub jakkolwiek inaczej będzie się nazywała gra) borykało się ze sporymi problemami. Teraz nienapawające optymizmem doniesienia zaczynają nabierać na sile.

Fable 4 może mieć problemy przez silnik Forzatech

Podcast colteastwood

Autorem nowych, niepotwierdzonych informacji o Fable 4 jest insider Gaz, który pojawił się po raz kolejny w podcaście użytkownika o pseudonimie colteastwood. Podczas rozmowy obaj panowie poruszyli temat nowego tytułu Playground Games, na co rzeczony informator – powołując się na własne źródła – odrzekł, że twórcy Fable nie mają łatwo.

Podobno gra Microsoftu zaliczyła downgrade. Zmniejszenie rozmiaru projektu ma być spowodowane silnikiem Forzatech, na którym opiera się, jak wskazuje sama nazwa, seria Forza. Jest on prawdopodobnie niedostosowany pod rozbudowane tytuły RPG i deweloperzy mają problem z przeniesieniem, a także modyfikowaniem zaprojektowanych wcześniej mechanik. Problemy nowego Fable mają być wywołane również tym, że większa część osób pracujących w Playground Games nie miało do tej pory styczności z tworzeniem innej produkcji niż wyścigówki i wszystko wydaje się dla nich zagmatwane.

Sprawdź także: SnowRunner w nowej wersji w Xbox Game Pass

Insider Gaz oznajmia jednak, że nikt nie przykłada deweloperom pistoletu do głowy, co oznacza, iż mają oni wystarczająco dużo czasu na przygotowanie gry. Jednocześnie nie można spodziewać się, że nadchodzące Fable 4 zadebiutuje prędko na rynku, ponieważ studio wciąż szuka ludzi, którzy mogliby objąć stanowiska dyrektorów owego projektu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z