Fallout 2 w… 3D? Ambitny projekt polskiego dewelopera

Fallout 2 3D

Pomimo wielu lat od premiery, wciąż nie brakuje fanów klasycznych Falloutów z widokiem izometrycznym. Część z nich jest naprawdę uzdolniona i nadal pracuje nad rozwojem swoich ukochanych gier. Jedną z takich osób jest polski twórca Jonasz Osmenda, który tworzy fanowskiego Fallouta 2 w 3D.

Fanowski remake Fallouta 2 w 3D

Fallout 2 3D
Fallout 2 w 3D – fanowski remake

O tym projekcie pisaliśmy już jakiś czas temu, ale przy okazji pojawienia się wersji testowej warto o nim przypomnieć. Jednym z fanów nadal rozwijających Fallouta 2 jest Jonasz Osmenda, który tworzy fanowski remake kultowego RPGa w 3D. Produkcja nie skupia się na nowoczesnej grafice, a zamiast tego z pozytywnymi skutkami próbuje wiernie oddawać ducha oryginału.

Warto w tym miejscu odnotować zachowanie Bethesdy, która doceniła starania naszego rodaka. Na oficjalnym profilu polskiego oddziału firmy w serwisie Twitter pojawił się stosowny post aprobujący działania dewelopera.

Tworząc ten wyjątkowy remake Fallouta 2 w 3D, Jonasz używa oryginalnych elementów z gry i zmodyfikowanego przez siebie silnika. Efekty są wybuchowe!

Bethesda Polska

Zobacz też: VPN – co to jest?

Fanowski remake Fallouta 2 3D nadal jest we wczesnej fazie rozwoju, ale już teraz możemy w niego zagrać. Jonasz umożliwia nam taką możliwość za darmo. Grę możemy pobrać z przygotowanej przez niego strony internetowej. Jej rozwój możemy też wesprzeć za pomocą Patronite.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!