Fallout 2 w… 3D? Ambitny projekt polskiego dewelopera

Fallout 2 3D

Pomimo wielu lat od premiery, wciąż nie brakuje fanów klasycznych Falloutów z widokiem izometrycznym. Część z nich jest naprawdę uzdolniona i nadal pracuje nad rozwojem swoich ukochanych gier. Jedną z takich osób jest polski twórca Jonasz Osmenda, który tworzy fanowskiego Fallouta 2 w 3D.

Fanowski remake Fallouta 2 w 3D

Fallout 2 3D
Fallout 2 w 3D – fanowski remake

O tym projekcie pisaliśmy już jakiś czas temu, ale przy okazji pojawienia się wersji testowej warto o nim przypomnieć. Jednym z fanów nadal rozwijających Fallouta 2 jest Jonasz Osmenda, który tworzy fanowski remake kultowego RPGa w 3D. Produkcja nie skupia się na nowoczesnej grafice, a zamiast tego z pozytywnymi skutkami próbuje wiernie oddawać ducha oryginału.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto w tym miejscu odnotować zachowanie Bethesdy, która doceniła starania naszego rodaka. Na oficjalnym profilu polskiego oddziału firmy w serwisie Twitter pojawił się stosowny post aprobujący działania dewelopera.

Tworząc ten wyjątkowy remake Fallouta 2 w 3D, Jonasz używa oryginalnych elementów z gry i zmodyfikowanego przez siebie silnika. Efekty są wybuchowe!

Bethesda Polska

Zobacz też: VPN – co to jest?

Fanowski remake Fallouta 2 3D nadal jest we wczesnej fazie rozwoju, ale już teraz możemy w niego zagrać. Jonasz umożliwia nam taką możliwość za darmo. Grę możemy pobrać z przygotowanej przez niego strony internetowej. Jej rozwój możemy też wesprzeć za pomocą Patronite.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2329 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.